US Open: Serena za mocna dla Shvedovej

« powrót | Data publikacji: 31-08-2013 07:23

Najwyżej rozstawiona tenisistka – Serena Williams – awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego US Open. Amerykanka bez większych problemów poradziła sobie z Kazaszką Yaroslavą Shvedovą, której oddała tylko cztery gemy (6-3 6-1). Jej kolejną rywalką będzie 20-letnia Sloane Stephens.

Serena udanie rozpoczęła tegoroczne zmagania na nowojorskich kortach i w trzech spotkaniach straciła tylko osiem gemów. Amerykanka odniosła zwycięstwo nad: Włoszką Francescą Schiavone (6-0 6-1), Kazaszką Galiną Voskoboevą (6-3 6-0) oraz jeszcze jedną reprezentantką tego kraju, Yaroslavą Shvedovą (6-3 6-1). Najlepsza obecnie tenisistka świata w ubiegłym roku triumfowała na twardych kortach US Open, pokonując w finałowym starciu Białorusinkę Victorię Azarenkę 6-2 2-6 7-5.

Tenisistka z Kazachstanu od początku starała się operować dłuższą piłką i wybierać dobre kierunki przy własnym podaniu, co dało jej premierowego gema w dzisiejszym spotkaniu (1-1). Pierwsze problemy Yaroslavy pojawiły się przy kolejnej zagrywce, jednak udało jej się obronić break- pointową szansę (2-2). Serena już chwilę później uzyskała przewagę przełamania, oddając młodszej rywalce tylko jeden punkt (3-2). Amerykanka do końca tej odsłony nie straciła cennego prowadzenie i po 39 minutach spędzonych na korcie wygrała 6-3.

Triumfatorka tegorocznego Rolanda Garrosa udanie rozpoczęła drugiego seta i już na początku „na sucho” odebrała podanie Shvedovej (1-0). Amerykanka po obronie break-pointowej szansy dla rywalki podwyższyła na 2-0. Turniejowa „jedynka” jeszcze w piątym gemie przełamała reprezentantkę Kazachstanu, pomimo wyniku 30:0 (4-1). Yaroslava nie zaistniała już w tym spotkaniu i po ocaleniu trzech piłek meczowych, za czwartą musiała pogodzić się z porażką (3-6 1-6).

W pojedynku, który trwał 74 minuty, Serena wygrała bezpośrednio 22 punkty przy 16 niewymuszonych błędach natomiast Kazaszka zanotowała 3 winnery i aż 21 pomyłek. W ostatecznym rozrachunku turniejowa „jedynka” rozstrzygnęła na swoją korzyść więcej piłek (65:41).

Kolejną rywalką utytułowanej Amerykanki będzie jej młodsza rodaczka, Sloane Stephens. Obie tenisistki spotkały się wcześniej dwukrotnie i jak na razie jest remis w tym zestawieniu. W ich ostatniej konfrontacji triumfowała 20-latka z Florydy, która sensacyjnie awansowała do półfinału Australian Open (3-6 7-5 6-4).