US Open: Serena w trzeciej rundzie

« powrót | Data publikacji: 29-08-2013 21:03

Najlepsza obecnie tenisistka świata – Serena Williams – awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego US Open, pokonując w dzisiejszym starciu Kazaszkę Galinę Voskoboevą 6-3 6-0. Kolejną rywalką Amerykanki będzie jeszcze jedna reprezentantka tego kraju, Yaroslava Shvedova.

Po wczorajszych problemach pogodowych, które nieco pokrzyżowały plany organizatorom, Amerykanka i Kazaszka dopiero dzisiaj mogły rozegrać to spotkanie. Rywalka Sereny zajmuje obecnie 77. miejsce w kobiecym rankingu i jeszcze ani razu w dotychczasowej karierze nie udało jej się wygrać turnieju rangi WTA.

Reprezentantka Kazachstanu od początku tego spotkania grała bardzo ofensywnie i dobrze operowała podaniem, co pozwoliło jej bez większych problemów utrzymywać zagrywkę (2-1) Serena, która nieco ospale weszła w dzisiejszy mecz, już w czwartym gemie musiała bronić break-pointa, jednak popisała się mocnymi a przy tym dokładnymi serwisami, na które nie znalazła odpowiedzi rywalka (2-2). Po nieco gorszej dyspozycji Galiny, Amerykance udało się uzyskać przewagę przełamania, a kilka minut później na „sucho” wygrać własne podanie i objąć prowadzenie 4-2. 77. tenisistka świata wcale nie zamierzała składać broni i już w ósmym gemie nieco postraszyła swoją utytułowaną oponentkę, która dopiero po dwunastym rozegranym punkcie podwyższyła na 5-3. Triumfatorka tegorocznego Rolanda Garrosa już chwilę później wypracowała sobie dwie szanse setowe i po ostatniej z nich wyraźnie odetchnęła z ulgą (6-3).

Druga odsłona nie była już tak wyrównana jak pierwsza, bowiem w przeciągu 27 minut nie pojawił się ani jeden stan równowagi. Serena już na początku odebrała podanie Kazaszce, popisując się serią bardzo mocnych zagrań i szybko odskoczyła na 3-0. Amerykanka uzyskała kolejne przełamania także w czwartym i szóstym gemie, wygrywając całe spotkanie 6-3 6-0 po 71 minutach spędzonych na korcie.

W dzisiejszej konfrontacji Serena zdobyła bezpośrednio 16 punktów przy 13 niewymuszonych błędach, natomiast Galina popisała się piętnastoma kończącymi zagraniami przy 19 pomyłkach. W ostatecznym rozrachunku to Amerykanka rozstrzygnęła na swoją korzyść więcej akcji (60:36).