US Open: Sensacyjna porażka Errani

« powrót | Data publikacji: 29-08-2013 19:01

Włoszka Sara Errani niespodziewanie już w drugiej rundzie pożegnała się z wielkoszlemowym US Open, przegrywając ze swoją rodaczką Flavią Pennettą 3-6 1-6. Turniejowa „czwórka” straci sporo punktów, bowiem w ubiegłym roku awansowała do półfinału nowojorskiej imprezy.

Errani bardzo słabo zaprezentowała się w tegorocznym US Open, wygrywając tylko jedno spotkanie, z młodziutką Australijką Olivią Rogovską (6-0 6-0). Ze swoją dzisiejszą rywalką, Flavią Pennettą, Włoszka spotkała się wcześniej pięciokrotnie i tylko w dwóch z tych konfrontacji udało jej się odnieść końcowy sukces. Piąta obecnie tenisistka świata z pewnością straci sporo punktów, ponieważ rok temu dopiero w półfinale uległa Amerykance Serenie Williams (1-6 2-6).

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od trzech strat serwisu i to Pennetta objęła prowadzenie 2-1. 31-letnia Flavia jako pierwsza przerwała niechlubną passę niepowodzeń przy własnym podaniu i po dość długim gemie podwyższyła na 3-1. W końcówce tej odsłony starsza z Włoszek jeszcze dwukrotnie przełamała swoją bardziej utytułowaną rywalkę, podczas gdy sama tylko raz straciła serwis i po 42 minutach spędzonych na korcie wygrała 6-3

Drugiego seta również lepiej rozpoczęła Flavia, która po obronie break-pointa w trzecim gemie, „na sucho” odebrała podanie swojej dużo młodszej rywalce (3-1). Errani nie miała wiele do powiedzenia w końcówce tego spotkania i jeszcze raz bez choćby jednego punktu oddała serwis (1-5). Pennetta już kilka minut później przy własnej zagrywce wypracowała sobie dwie piłki meczowe i po ostatniej z nich mogła cieszyć się z awansu do trzeciej rundy wielkoszlemowego US Open, gdzie czeka ją pojedynek z Rosjanką Svetlaną Kuznetsovą bądź Chinką Peng Shuai.

W konfrontacji, która trwała 71 minut, Flavia zdobyła bezpośrednio  33 punkty przy tylko 19 niewymuszonych błędach, natomiast Sara zanotowała 12 winnerów przy aż 18 pomyłkach. W ostatecznym rozrachunku to Pennetta wygrała więcej piłek (63:42)