US Open: Pewny awans Venus Williams

« powrót | Data publikacji: 26-08-2013 20:50

Starsza z sióstr Williams - Venus – potrzebowała 83 minut aby awansować do drugiej rundy wielkoszlemowego US Open. 33-letnia Amerykanka okazała się lepsza od Belgijki Kirsten Flipkens, którą pokonała 6-1 6-2. Jej kolejną rywalką będzie Holenderka Kiki Bertens bądź Chinka Jie Zheng.

Venus Williams ostatnimi czasy nie najlepiej radzi sobie na korcie, ulegając już w początkowych fazach turniejów dużo niżej notowanym rywalkom. 33-letnia tenisistka jednak od dłuższego czasu zmaga się ze sporymi problemami zdrowotnymi, które nie pozwalają jej grać na maksimum możliwości.

Amerykanka koncertowo rozpoczęła dzisiejsze spotkanie i bardzo szybko uzyskała przewagę aż podwójnego przełamania, szachując swoją rywalkę mocnymi a przy tym dokładnymi zagraniami (4-0). Venus miała szansę aby podwyższyć i tak już bardzo wysoki rezultat, jednak nie udało jej się wykorzystać break pointowej szansy (4-1). Starsza z sióstr Williams jeszcze w siódmym gemie odebrała podanie belgijskiej tenisistce i po 27 minutach spędzonych na korcie wygrała 6-1.

Druga odsłona rozpoczęła się od bardzo długiego gema, w którym obie tenisistki rozegrały w sumie szesnaście piłek a Venus obroniła po drodze cztery break pointy (1-0). Ostatnie wydarzenia na korcie wyraźnie podbudowały siedmiokrotną triumfatorkę wielkoszlemową, która już kilka minut później wypracowała sobie dwie okazje na przełamanie i po pierwszej z nich objęła prowadzenie 2-0. Po dość długich gemach, które rozgrywane były na przewagi, Flipkens udało się odrobić stratę do Amerykanki (2-2). Od tego momentu ponownie do głosu zaczęła dochodzić Venus, która wygrała trzy kolejne gemy i wypracowała sobie wyraźną przewagę w tym meczu (5-2). 33-letnia tenisistka jeszcze raz odebrała podanie doświadczonej Belgijce i po 83 minutach spędzonych na korcie triumfowała 6-1 6-2.

W tym spotkaniu Venus wygrała bezpośrednio 21 piłek przy 20 niewymuszonych błędach. Pierwszym podaniem trafiała na poziomie 52% a w ostatecznym rozrachunku rozstrzygnęła na swoją korzyść 70 ze 117 rozegranych punktów