US Open: Pewny awans Li

« powrót | Data publikacji: 02-09-2013 09:48

Chinka Li Na potrzebowała równo godziny aby awansować do ćwierćfinału na kortach twardych US Open. Turniejowa „piątka” nie miała najmniejszych problemów z Serbką Jeleną Jankovic, której oddała tylko trzy gemy (6-3 6-0). Jej kolejną rywalką będzie Rosjanka Ekaterina Makarova.

Li bardzo dobrze radzi sobie w ostatnim już wielkoszlemowym turnieju w tym roku i dotychczas nie straciła jeszcze seta w nowojorskiej imprezie. W drodze do tegorocznego ćwierćfinału poradziła sobie z : Białorusinką Olgą Govortsovą (6-2 6-2), Szwedką Sofią Arvidsson (6-2 6-2), Brytyjką Laurą Robson (6-2 6-5), oraz wcześniej wspomnianą Serbką Jeleną Jankovic (6-3 6-0). Tenisistka z Azji wyrównała tym samym swoje najlepsze osiągnięcie podczas US Open, bowiem jeszcze w 2009 r. awansowała do najlepszej ósemki tego turnieju.

Dzisiejszą konfrontację lepiej rozpoczęła Li, która szybko uzyskała przewagę aż podwójnego przełamania i odskoczyła na 3-0. Serbce udało cię co prawda odrobić część strat, jednak w końcówce tej odsłony jeszcze raz nie zdołała utrzymać zagrywki (2-5). Ostatnie dwa gemy zakończyły się stratą serwisu i to Chinka wygrała premierową odsłonę 6-3

Drugi set to całkowita dominacja 31-letniej Li, która przez 26 minut nie podarowała rywalce ani jednej break-pointowej szansy. Azjatka wygrała trzynaście z szesnastu rozegranych piłek i szybko objęła aż trzypunktowe prowadzenie (3-0). W dwóch kolejnych gemach oddała Serbce tylko jedną piłkę i była już o krok od końcowego sukcesu (5-0). Turniejowa „piątka” za pomocą pierwszej szansy meczowej awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open (6-3 6-0).

W spotkaniu, które trwało 59 minut, Li wygrała bezpośrednio 20 piłek przy 12 niewymuszonych błędach, natomiast Jelena zanotowała tylko 7 winnerów i aż 22 pomyłki. W ostatecznym rozrachunku to Chinka rozstrzygnęła na swoją korzyść więcej akcji (55:24).