US Open: Perfekcyjny Djoković z 14. tytułem wielkoszlemowym

« powrót | Data publikacji: 10-09-2018 04:58

Novak Djoković bez straty seta pokonał Juana Martina del Potro w finale  US Open. Serb sięgnął w niedzielę po 14. tytuł.

Novak Djoković przed rozpoczęciem niedzielnego finału miał na koncie 13. wielkoszlemowych tytułów. Z kolei Juan Martin del Potro tylko raz cieszył się z triumfu w tych najważniejszych zawodach. Popularny Palito w 2009 roku w Nowym Jorku okazał się lepszy od Rogera Federera.

W początkowej fazie spotkania obaj tenisiści dość pewnie spisywali się przy własnym serwisie. Del Potro mocnymi uderzeniami próbował rozmontować defensywę Djokovicia, ale Serb nie dał się zaskoczyć. W ósmym gemie rewelacyjnie zagranymi returnami belgradczyk przełamał serwis Argentyńczyka i po chwili zakończył na swoją korzyść seta otwarcia (6-3).

W drugim, niezwykle emocjonującym secie, Del Potro przegrywał już 1-3, ale podniósł poziom swojej gry i wyszedł na prowadzenie 4-3. Kluczowy dla losów tej partii, a może i całego spotkania, okazał się ósmy gem. Wówczas Nole oddalił cztery break pointy i po ponad 20 minutach utrzymał serwis. W tie-breaku, który rozstrzygnął o tej odsłonie pojedynku Del Potro przegrał trzy ostatnie punkty i na tablicy wyników pojawił się rezultat 2-0 na korzyść Djokovicia (7-6 (4)).

W kolejnej partii tenisista z Ameryki Południowej odrobił początkową stratę, wracając ze stanu 1-3, ale na niewiele się to zdało. Rewelacyjnie dysponowany w niedzielę Serb w ósmym gemie zadał decydujący cios, po tym jak Del Potro wyrzucił bekhend w aut. Mecz zakończył się po trzech godzinach i 15 minutach walki triumfem rozstawionego z numerem szóstym Djokovicia 6-3 7-6 (4) 6-3.

Dla Serba to 14. tytuł wielkoszlemowy. W US Open w sumie triumfował po raz trzeci. Poprzednio był najlepszy na kortach Flushing Meadows w 2011 i w 2015 roku).

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com