US Open: Pennetta w półfinale

« powrót | Data publikacji: 04-09-2013 20:23

Włoszka Flavia Pennetta awansowała do półfinału wielkoszlemowego US Open, wygrywając w dzisiejszym starciu ze swoją rodaczką Robertą Vinci 6-4 6-1. Kolejną rywalką 31-letniej tenisistki będzie Białorusinka Victoria Azarenka bądź Słowaczka Daniela Hantuchova.

Flavia osiągnęła życiowy sukces na kortach Flushing Meadows, bowiem wcześniej udało jej się dojść tylko do ćwierćfinału wielkoszlemowej imprezy. Włoszka zajmuje obecnie odległe 83. miejsce w rankingu WTA, natomiast jeszcze cztery lata temu była dziesiątą „rakietą” świata. 31-letnia tenisistka w drodze do tegorocznego półfinału poradziła sobie z : Amerykanką Nicole Gibbs (6-0 6-2), swoją rodaczką Sarą Errani (6-3 6-1), Rosjanką Svetlaną Kuznetsovą (7-5 6-1), Rumunką Simoną Halep (6-2 7-6(3), oraz wcześniej wspomnianą Robertą Vinci (6-4 6-1).

Dzisiejsza konfrontacja rozpoczęła się od dwóch strat serwisu i na tablicy wyników wyświetlił się remis 1-1. W piątym gemie Flavia jeszcze raz odebrała podanie swojej rodaczce i po wygraniu „na sucho” własnej zagrywki, objęła prowadzenie 4-2. 31-letnia tenisistka miała trzy kolejne punkty na podwójnego breaka, jednak Vinci wybroniła się mądrą grą przy siatce (4-3). Turniejowej „dziesiątce” już kilka minut później udało się odrobić stratę serwisu i wyrównać na 4-4. Od tego momentu zdecydowanie lepiej radziła sobie Pennetta, która wygrała dwa kolejne gemy, a w konsekwencji premierową odsłonę 6-4.

Na początku drugiego seta Flavia aż dwukrotnie odebrała podanie Robercie i bardzo szybko wypracowała sobie trzypunktową przewagę (3-0). Starsza z Włoszek podcinała skrzydła liderce deblistek nawet gdy ta wybierała się do siatki i podwyższyła na 4-0. Pennetta oddała 10. tenisistce świata tylko jednego gema i po 66 minutach spędzonych na korcie wygrała 6-4 6-1.

W dzisiejszym spotkaniu Flavia popisała się 23 uderzeniami kończącymi przy 17 niewymuszonych błędach, natomiast Roberta zdobyła 14 winnerów i myliła się 28 razy. W ostatecznym rozrachunku to starsza z Włoszek wygrała więcej piłek (63 - 45).