US Open: Sloane Stephens królową Nowego Jorku

« powrót | Data publikacji: 09-09-2017 21:51

Sloane Stephens w dwóch dość łatwych setach pokonała w finale Madison Keys (6-3 6-0) i sięgnęła po swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze.

Warto przypomnieć, że Stephens na początku roku przeszła operację stopy, a w kwietniu stawiała swoje pierwsze kroki po zabiegu. W czerwcu, gdy postanowiła wystąpić podczas Wimbledonu, sklasyfikowana była na 957(!) pozycji. Amerykanka wspinała się w rankingu i w sierpniu zaczęła prezentować niebywałą formę. Osiagnęła dwa półfinały i  finał US Open, co pozwoliło jej awansować na 22. miejsce w kobiecym zestawieniu. W poniedziałkowym zestawieniu Stephens zajmować będzie 17. lokatę.

Początek meczu był bardzo wyrównany w wykonaniu obu finalistek. W piątym gemie Keys popełniła cztery niewymuszone błędy i to Sloane miała na swoim koncie przełamanie. Po chwili podwyższyła na 4-2 po kolejnej pomyłce Madison. To nie był jedyny zwrotny moment w premierowej partii. Dwa autowe ataki młodszej z Amerykanek zakończyły seta (3-6).

Będąca na fali Sloane miała trzy breaki na 2-0 w drgiej odsłonie, wykorzystała go mijając po krosie swoją rodaczkę. Keys popełniała tego wieczora ogromną ilość błędów i po kolejnym nietrafieniu w kort z returnu Stephens prowadzila już 3-0. Po kilku minutach tablica wyników wskazywała już 5-0 i tylko katastrofa mogła odebrać Sloane pierwszy wielkoszlemowy tytuł, Tradycyjnie już, niewymuszony błąd Keys dał jej trzeciego meczbola, a forhend w siatkę zakończył tegoroczny US Open.