US Open: Kawa nie wykorzystała rozstawienia, Polka odpadła w 1. rundzie eliminacji

« powrót | Data publikacji: 19-08-2019 23:11

Katarzyna Kawa na pierwszej rundzie eliminacji zakończyła zmagania w wielkoszlemowym US Open.

Po bardzo dobrym występie w łotewskiej Jurmale Katarzyna Kawa została rozstawiona z numerem 18. w eliminacjach wielkoszlemowego US Open. Polka przed rozpoczęciem zawodów nie rozegrała meczu na kortach twardych, więc jej forma stanowiła zagwozdkę.

W pierwszej rundzie eliminacji kryniczanka zmierzyła się ze 190. rakietą globu Australijką Lizette Cabrerą. W pierwszym secie na korcie lepiej spisywała się tenisistka z Antypodów. Polka popełniała proste błędy i w konsekwencji w partii otwarcia zdobyła zaledwie jednego gema (1-6).

Początek drugiej części spotkania był dość obiecujący. Kryniczanka wyszła na prowadzenie 2-0 i wydawało się, że zdoła odwrócić losy pojedynku. Australijka jednak szybko odrobiła stratę, a następnie w wyniku słabej gry Polki pokusiła się o kolejne dwa przełamania. Wówczas na tablicy wyników pojawił się rezultat 5-2 na korzyść Cabrery. Kawa jednak podniosła jakość swojej gry i ambitnie zniwelowała różnicę. Polka wyrównała stan rywalizacji, a następnie okazała się lepsza od rywalki po rozegraniu tie breaka (7-6 (6)).

W trzecim secie obie tenisistki zmagały się nie tylko z trudami spotkania, ale także z urazami. Polka musiała skorzystać z pomocy fizjoterapeuty z powodu kontuzji prawej stopy. Australijka także zmagała się z bólem w nogach. Pierwsze trzy gemy decydującej partii padły łupem Cabrery. Po chwili Australijka prowadziła już 5-1, ale ponownie miała problem z zamknięciem seta. Kawa zdołała wygrać dwa gemy z rzędu, ale w dziewiątej odsłonie seta tenisistka z Antypodów skutecznie zakończyła pojedynek pierwszej rundy (6-1 6-7 (6) 6-3).

W drugiej rundzie eliminacji US Open Australijka zmierzy się ze swoją rodaczką Maddison Inglis.

źródło: inf. własna, fot. własna.