US Open: Halep nie przestaje zadziwiać

« powrót | Data publikacji: 31-08-2013 18:40

Simona Halep jeszcze raz zadziwiła cały tenisowy świat, tym razem awansując do czwartej rundy wielkoszlemowego US Open. Rumunka potrzebowała tylko 47 minut aby odprawić z turnieju Marię Kirilenko (6-0 6-1). Kolejną rywalką młodziutkiej zawodniczki będzie Włoszka Flavia Pennetta.

Jeszcze na początku tego sezonu Halep zajmowała odległe 45. miejsce w kobiecym rankingu, natomiast dziś jest już 19. „rakietą” świata. Rumunka w tym roku sprawiła niejedną niespodziankę, wygrywając m.in. z: Agnieszką Radwańską, Samanthą Stosur, Petrą Kvitovą, Marion Bartoli, Robertą Vinci czy Jeleną Jankovic. 21-letnia Simona triumfowała także w czterech turniejach WTA: Norynberga, ‘s-Hertogenbosch, Budapeszt oraz New Haven.

Rumunka od początku tego spotkania rozdawała karty, nie dając swojej rywalce najmniejszych szans na przejęcie inicjatywy. Kirilenko pomimo prowadzenie 40:0 przy własnym podaniu, przegrała pięć kolejnych punktów (0-1). Halep w bardzo szybkim tempie wygrywała kolejne akcje i wypracowała sobie aż czteropunktową przewagę (4-0). Rosjance udało się rozstrzygnąć na swoją korzyść tylko jednego gema i po 26 minutach przegrała 1-6. Na tak wysoki rezultat nie złożyła się tylko fantastyczna dyspozycja tenisistki z Konstancy, ale także sporo niewymuszonych błędów po stronie Kirilenko.

Simona wygrała osiem piłek po kolei i objęła prowadzenie 2-0. Kirilenko kilka minut później wypracowała sobie break-pointową szansę, jednak i tym razem akcja nie zakończyła się po jej myśli (0-3). Rumunka przełamała swoją starszą rywalkę jeszcze w czwartym i szóstym gemie i po 52 minutach spędzonych na korcie awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego US Open (6-1 6-0).

W dzisiejszej konfrontacji 21-letnia tenisistka wygrała bezpośrednio 13 piłek przy ośmiu niewymuszonych błędach, natomiast turniejowa „czternastka” zanotowała tylko 3 winnery przy aż 24 pomyłkach. W ostatecznym rozrachunku Rumunka zdobyła więcej punktów (53:24).