US Open: Federer pokonany, Dimitrow półfinałowym rywalem Miedwiediewa

« powrót | Data publikacji: 04-09-2019 05:57

Rozstawiony z numerem trzecim Roger Federer nie zagra w półfinale US Open. Szwajcar w pięciu setach przegrał z Grigorem Dimitrowem. To pierwsze w karierze zwycięstwo Bułgara nad Federerem.

Mecz ćwierćfinałowy rozpoczął się dla Federera bardzo dobrze. Już w trzecim gemie spotkania faworyt odebrał przeciwnikowi podanie i tę przewagę utrzymał do końca seta. Od początku drugiej partii lepiej grał Dimitrow. Szwajcar gorzej serwował, popełniał wiele błędów. Bronił się przed przełamaniem, ale w szóstym gemie nie utrzymał podania. Stratę odrobił, lecz w Bułgar wypracował sobie dwie piłki setowe i doprowadził do wyrównania.

W trzeciej partii pomimo nie najlepszej gry Federer zwyciężył z przewagą dwóch przełamań. Jednak już w pierwszym gemie kolejnej stracił podanie. Choć w dalszej części seta obaj zawodnicy mieli swoje szanse, to break z pierwszego gema okazał się kluczowy.

W przerwie Federer poprosił o pomoc fizjoterapeuty. Udzielono mu jej poza kortem. Nie na wiele to się jednak zdało. Szwajcar kiepsko się poruszał i popełniał błąd za błędem. Bułgar szybko objął przewagę 3-0 z podwójnym breakiem. Zrezygnowany Federer wywalczył jeszcze dwa gemy, ale to było wszystko, co mógł zrobić. Po trzech godzinach i dziesięciu minutach Dimitrow awansował do półfinału, w którym zmierzy się z Daniiłem Miedwiediewem.

Grigor Dimitrow - Roger Federer 3-6, 6-4, 3-6, 6-4, 6-2