US Open: Dramatyczny finał dla Nadala, pięciosetowe zwycięstwo Hiszpana

« powrót | Data publikacji: 09-09-2019 04:44

Rafael Nadal pokonał po pięciosetowej batalii Daniła Miedwiediewa w finale US Open. Hiszpan sięgnął w niedzielę po 19. tytuł wielkoszlemowy.

W finale tegorocznego US Open doszło do starcia tenisistów, którzy w ostatnich tygodniach prezentują wyborną formę. Po pięciosetowym boju Rafael Nadal pokonał Daniła Miedwiediewa. Rosjanin wrócił ze stanu 0-2 w setach. Mecz zakończył się po ponad 4,5 godzinach gry.

Przed miesiącem w finale zawodów w Montrealu Rosjanin przegrał z Nadalem, zdobywając zaledwie trzy gemy. W niedzielę tenisista Sbornej zaprezentował się z bardzo dobrej strony, ale ostatecznie o zwycięstwie Hiszpana zadecydowało większe doświadczenie.

Partia otwarcia rozpoczęła się od przełamania na korzyść Miedwiediewa. Majorkanin zdołał jednak szybko zniwelować stratę (2-2), a w dwunastym gemie zapisał na swoim koncie kluczowego breaka (7-5).

Druga odsłona meczu potoczyła się także pomyślnie dla Nadala. Tenisista z Półwyspu Iberyjskiego przełamał serwis rywala przy stanie 3-2 i wywalczonej nadwyżki nie oddał już do końca seta (6-3).

W trzeciej części spotkania rozstawiony z dwójką Nadal prowadził 3-2 z przełamaniem, ale niespodziewanie Miedwiediew odrobił stratę breaka. W końcówce Rosjanin ponownie zaskoczył faworyzowanego Hiszpana i wygrał seta 7-5.

W kolejnym secie obaj tenisiści zaprezentowali się ze znakomitej strony. Obaj mieli szanse na przełamanie w początkowej fazie seta, ale żadnemu z nich nie udała się ta sztuka. W dziesiątym gemie Miedwiediew wykorzystał błąd Nadala i po rozegraniu czterech setów na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy (6-4).

W drugim gemie piątej partii Nadal wrócił z dalekiej podróży, broniąc trzech break pointów. Po zakończeniu trzeciego gema Miedwiediew skorzystał z pomocy medycznej z powodu bólu lewego uda. Po powrocie na kort Rosjanin grał pasywnie i po chwili Hiszpan prowadził już 5-2. Miedwiediew nie zamierzał jednak tanio sprzedać skóry. Tenisista Sbornej wygrał dwa kolejne gemy, ale w dziesiątym gemie przy własnym podaniu Rafa zakończył finałowe starcie (7-5 6-3 5-7 4-6 6-4).

Dla Nadala to czwarty mistrzowski tytuł wywalczony na kortach Flushing Meadwos. W sumie ma już na koncie 19 tytułów wielkoszlemwoych i tylko jedno trofeum dzieli go od prowadzącego w tej klasyfikacji Rogera Federera.

Rafael Nadal (Hiszpania,2) - Danił Miedwiediew (Rosja,5) 7-5 6-3 5-7 4-6 6-4

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com