US Open: Bez niespodzianki w finale, trzeci tytuł Nadala w Nowym Jorku

« powrót | Data publikacji: 11-09-2017 00:59

Rafael Nadal pokonał w trzech setach Kevina Andersona w finale wielkoszlemowego US Open. Hiszpan po raz trzeci w karierze triumfował na kortach Flushing Meadows.

Rafael Nadal przystąpił w niedzielę do 23. wielkoszlemowego finału. Hiszpan we wcześniejszych meczach o tytuł piętnastokrotnie schodził z kortu jako zwycięzca. Dwa razy majorkanin okazał się najlepszy na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku.

W finale tegorocznej edycji rywalem tenisisty z Półwyspu Iberyjskiego był debiutujący na tym etapie rozgrywek Kevin Anderson. Dzisiejsza konfrontacja była piątym starciem obu zawodników w głównym cyklu ATP World Tour. Wszystkie poprzednie pojedynki padły łupem lidera światowego rankingu.

Mecz rozpoczął się od niepewnej gry Nadala. Hiszpan początkowo nie trafiał czysto forhendem, ale mimo to nie miał problemów z wygrywaniem własnych gemów serwisowych. Z kolei Afrykaner w trzecim i w piątym gemie musiał bronić się przed przełamaniem. W obu tych gemach rozegrano aż 34 piłki. Od stanu 2-3 dla Andersona Hiszpan wrzucił trzeci bieg i postarał się o dwa skuteczne przełamania. Tenisista z RPA nie był w stanie wygrywać długich wymian prowadzonych z Nadalem i kiepsko funkcjonował jego pierwszy serwis. Ostatecznie po 58 minutach gry Nadal zapisał po swojej stronie pierwszą partię (6-3).

Sytuacja na korcie nie uległa zmianie w drugiej części pojedynku. Nadal swobodnie wygrywał własne gemy serwisowe i czekał na okazję, by zdobyć decydującego breaka. Taka nadarzyła się w szóstym gemie. Anderson wyrzucił piłkę na out i Hiszpan mógł się cieszyć z cennego przełamania. Wywalczonej nadwyżki Rafa nie oddał do końca seta i po dwóch rozegranych partiach był o krok od końcowego sukcesu (6-3).

Trzeci set rozpoczął się od przełamania na korzyść Nadala. Hiszpan po chwili utrzymał serwis i sytuacja 32. singlisty światowego rankingu wydawała się beznadziejna. W dalszej części seta obaj singliści pewnie wygrywali własne gemy serwisowe, co przybliżało majorkanina do końcowej wiktorii. Rozstawiony z jedynką Hiszpan utrzymał nerwy na wodzy i własnym podaniem zakończył finałowe starcie, nie broniąc w całym meczu ani jednego break pointa (6-3 6-3 6-4).

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com