Urszula Radwańska lepsza od Ivanovic!

« powrót | Data publikacji: 25-09-2012 11:54

Urszula Radwańska zameldowała się w trzeciej rundzie japońskiego czempionatu Toray Pan Pacific Open, rozgrywanego obecnie w Tokio. W swoim drugim pojedynku niewątpliwie miło zaskoczyła niejednego polskiego kibica, ponieważ poradziła sobie z byłą liderką światowego rankingu – Serbką Aną Ivanovic – która uległa jej przy wyniku 6-3  4-6  2-6.

Obie panie rywalizowały ze sobą tylko jeden raz. Miało to miejsce w 2008 roku podczas rozgrywek Pucharu Federacji. Wówczas zwycięstwo należało do triumfatorki French Open 2008.

Na starcie turnieju, 21-letnia krakowianka wyeliminowała z dalszej gry reprezentantkę gospodarzy – Kurumi Narę (6-2  6-4).

W premierowej odsłonie dzisiejszego pojedynku, Ula miała aż trzy breakpointowe okazje. Żadnej z nich nie zdołała jednak wykorzystać. Jej przeciwniczka zamieniła na przełamanie swoją jedyną szanse, dzięki czemu triumfowała 6-3.

Drugiego seta Radwańska rozpoczęła od mozolnego utrzymania podania. Przez trzy kolejne gemy zawodniczki wzajemnie odbierały sobie serwisy. Polka wysunęła się na prowadzenie 3-1, ale Ivanovic odrobiła tę stratę „na sucho” (4-3). Ostatecznie jednak to krakowianka była lepsza o jednego breaka, zdobytego na sam koniec tej części bitwy (6-4).

Na starcie decydującej fazy batalii, Serbka wykorzystała trzeciego break pointa (1-0), ale Urszula szybko wyrównała na 1-1, a następnie zgarnęła jeszcze dwa gemy (3-1). Chwilę później była światowe „rakieta” numer jeden zmarnowała aż cztery rebreakowe możliwości (1-4). Nasza zawodniczka utrzymała tę przewagę, a seta zakończyła kolejnym przełamaniem, który przypieczętował porażkę Ivanovic.

O ćwierćfinał Radwańska zagra z Niemką Angelique Kerber – pogromczynią Japonki Ayumi Moritą (6-3  6-4).