Tylko na Tenisportal.com: wywiad z polską deblistką Alicją Rosolską

« powrót | Data publikacji: 07-04-2013 19:11

Tuż przed rozpoczęciem turnieju BNP Paribas Katowice Open, udało nam się porozmawiać z polską deblistką, Alicją Rosolską. 27-letnia tenisistka z Warszawy wygrała w swojej karierze trzy turnieje w grze podwójnej oraz zanotowała dziewięć finałów.

 

Karolina Konstańczak: Czy występ w polskim turnieju przed własną publicznością ma dla Pani jakieś szczególne znaczenie?


Alicja Rosolska: Oczywiście zawsze jest miło zagrać przed polską publicznością, tym bardziej, że turnieje w Polsce są bardzo rzadko organizowane. Bardzo się cieszę, że wielu moich znajomych będzie mogło oglądać mecze. Pozostaje tylko pytanie, czy przyjadę, ponieważ będę grała w trakcie tygodnia, kiedy wszyscy pracują. Na pewno nie będzie to proste.

K.K.: Jak ocenia Pani swój ubiegły sezon i który sukces miał dla Pani największe znaczenie?

A.R.: Ubiegły sezon nie był dla mnie udany i chyba tak naprawdę największym sukcesem był finał w Brukseli, ponieważ dał mi minimum, które musiałam wypełnić aby pojechać na Igrzyska Olimpijskie. Olimpiada właśnie była moim głównym celem, który udało mi się osiągnąć. Niestety przegrałyśmy z Klaudią już w pierwszej rundzie, więc można powiedzieć, że tylko w połowie zrealizowałyśmy nasz plan.

K.K.: Czy myślała Pani kiedyś aby debla zamienić na singla?

A.R.: Chciałabym zacząć grać w singla, ale nie jest to łatwe, ponieważ są to zupełnie inne poziomy. Musiałabym częściej podróżować oraz inwestować bardzo dużo pieniędzy w grę singlową. Musiałabym  wjeżdżać na ITF-y, w których wszystko trzeba opłacać, a wtedy na pewno spadłabym w rankingu deblowym. Tak naprawdę musiałabym poświęcić debla dla singla, a na to się jeszcze nie odważyłam, dlatego przyjechałam tutaj do Katowic kilka dni wcześniej licząc na szansę gry w turnieju singlowym. Niestety trochę pechowo byłam pierwszą zawodniczką, która się nie dostała.

K.K.: Z którą partnerką deblową grało się Pani najlepiej?

A.R.: To jest bardzo trudne pytanie, ponieważ każda z partnerek ma swoje lepsze i gorsze strony. W tym sezonie co tydzień grałam z inną koleżanką, więc ciężko mi jest sobie przypomnieć, z którą tak naprawdę najlepiej mi się grało. Oczywiście z Klaudią jestem chyba najbardziej zgrana, ponieważ wiele lat występowałyśmy razem. Pamiętam, że bardzo dobrze mi się grało z Anabel Mediną, ponieważ była solidna, pozytywnie nastawiona i zawsze mnie wspierała.

K.K.: Czy miała Pani w dzieciństwie idola, na którym się Pani wzorowała?

A.R.: Nie za bardzo. Kiedy oglądałam mecze tenisowe, nie poszukiwałam swoich idoli. Lubiłam oglądać Samprasa, Agassiego, ale wśród kobiet nie podziwiałam żadnej tenisistki aż tak bardzo.

K.K.: Kto według Pani wygra tegorocznego Rolanda Garrosa?

A.R.: Życzyłabym sukcesu Agnieszce Radwańskiej.  Jeśli nie Aga, to Karolina. Idąc dalej tą drogą, może Ula. Jeśli chodzi o mężczyzn, to chciałabym aby wygrał Roger, jednak wydaje mi się, że będzie to dla niego nie lada wyczyn.

 

Rozmowę przeprowadziła: Karolina Konstańczak

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X