Tylko na Tenisportal.com: wywiad z organizatorem Pekao Szczecin Open - Krzysztofem Bobalą

« powrót | Data publikacji: 23-02-2013 13:19

Turniej tenisowy PEKAO SZCZECIN OPEN 2013 odbędzie się! Aktualnie trwają rozmowy, jednak większa część sponsorów opowiedziała pozytywnie organizatorom turnieju. Jeżeli nic niespodziewanego nie stanie na przeszkodzie, w Szczecinie jak co roku pojawią się tenisiści, by rywalizować w turnieju, który od lat znany jest w Polsce i na świecie - mów Krzysztof Bobala, szef Agencji Reklamowej Bono, od początku organizującej turniej.

 

Andrzej Wiśniewski: Od kilku miesięcy w Szczecinie krąży pogłoska jakoby turniej tenisowy PEKAO SZCZECIN OPEN 2013 był poważnie zagrożony. Czy to prawda?

 

Krzysztof Bobala: Turniej organizuję po raz 21. i mniej więcej co dwa lata słyszę, że zawody się nie odbędą. Dementuję pogłoski odnośnie możliwości odwołania tegorocznej imprezy! Wprawdzie w tym roku mogły zachodzić przesłanki, że PEKAO SZCZECIN OPEN może być zagrożony gdyż współorganizator turnieju - Fundacja "Promasters" - ogłosiła upadłość. Chcę przypomnieć, że „Promasters” dysponowała umowami ze sponsorami, dysponowała też terminem ATP. Jednak  wymienione problemy jeszcze jesienią ubiegłego roku zdołano szybko załatwić i całość spraw organizacyjnych wzięła na siebie Agencja Reklamowa „Bono”. Na dziś mogę powiedzieć, że turniej na 99 procent się odbędzie.

 

A.W.: Kto Pana wspiera w organizacji turnieju?

 

K.B.: Oprócz sponsorów tytularnych, nieocenionego wsparcia udziela nam prezydent Piotr Krzystek. Turniej jest oczkiem w głowie władz miasta i regionu. Liczę też na szerszą pomoc firm szczecińskich. Poza tym zawody wspierane są przez wiele firm spoza Szczecina.

 

A.W.: Korty przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie, gdzie turniej się odbywa, to obiekt wiekowy. Czy jest szansa, że coś się tam zmieni?

 

K.B.: Korty mamy bardzo fajne, jednak problemem jest zaplecze socjalne: szatnie, biuro prasowe itd. To powinno się zmienić. Od pewnego czasu trwają dyskusje odnośnie budowy nowego obiektu tenisowego w Szczecinie. Padały poważne zapytania inwestorów odnośnie budowy nowych kortów. Lokalizacja byłaby idealna w okolicach nowo budowanej hali widowiskowo-sportowej. Dobry dojazd, miejsce na parkingi, sąsiedztwo innych obiektów sportowych sprawia, że może to być idealne miejsce na lokalizacje takiego obiektu. Czy tak się stanie, nie wiem.

 

A.W.: Czy na tegoroczną edycję turnieju organizatorzy przewidują coś specjalnego?

 

K.B.: Na razie jeszcze zbieramy pieniądze. Jeżeli uda się nam zebrać dostateczną ilość funduszy, nie powinno być gorzej niż w roku ubiegłym. Wszystko wskazuje na to, że będzie ok.

 

Rozmowę przeprowadził: Andrzej Wiśniewski

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X