Troicki wraca po rocznej przerwie

« powrót | Data publikacji: 15-07-2014 15:42

Viktor Troicki wraca w tym tygodniu po rocznej przerwie związanej z niestawieniem się zawodnika na kontrolę antydopingową. Serb liczy na to, iż włodarze turnieju w Gstaad zdecydują się zaoferować mu dziką kartę, gdyż ze względu na absencję, Troicki nie może liczyć na swoją pozycję rankingową.

 

Serb został zobowiązany do poddania się badaniu krwii przed rokiem w Monte Carlo, ale nie czuł się zbyt dobrze i tłumaczy, że kontrolerzy zezwolili na odstąpienie od testów. Troicki poddał się kontroli dzień później, ale i tak nie uniknął kary. Początkowo miał pauzować przez 18 miesięcy, jednak komisja zdecydowała się zredukować ten okres do 12 miesięcy.

 

- Chcę wszystkim pokazać jak niesprawiedliwa była to decyzja. Mam wiele do odbudowania, nie wiem jak długo mi to zajmie, ale wierzę, że szybko uda mi się wrócić na właściwe tory.

 

- Liczę na turnieje, w których przyznawane są dzikie karty. Czekamy na decyzję z Gstaad. Później będzie kilka imprez ATP Challenger we Włoszech.

 

28-latek podziękował również swojemu rodakowi, Novakovi Djokovicowi. - Novak był dla mnie bardzo pomocny. Wspierał mnie przez cały ten czas i pozwolił wspólnie trenować w Monte Carlo, Dubaju i Miami - powiedział Victor Troicki, który zadeklarował, że będzie chciał jeszcze w tym sezonie wrócić do top 100 rankingu ATP.

 

BC

Viktor Troicki returns this week from a one-year suspension for refusing to take a blood test, and is looking to receive a wildcard into Gstaad next week.

The Serb was selected for a blood test at Monte Carlo a year ago, but said that he had not been well and claims an anti-doping official told him he could ask to skip the test. Troicki gave the test the following day. He received a one-year ban, reduced on appeal from 18 months, and has protested his suspension.

"I really want to show everyone how unfair this decision was," he told television in Serbia. "But I also want to make up for my absence, though I don't know how long it will take before I am seen the same way as before.

"In some tournaments, there will be wildcards. Now we are waiting on confirmation from Gstaad. Then there will be some challengers in Italy.”

Troicki, 28, added that compatriot Novak Djokovic, who has consistently backed Troicki, would request some wildcards for him at Asian events. "Novak has been a big help to me," he said. "I trained with him at Monte Carlo, Dubai and Miami."

Troicki said his goal was to return to the Top 100 this season.

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X