Toronto: Obiecujący początek Sereny

« powrót | Data publikacji: 08-08-2013 04:46

Najlepsza obecnie tenisistka świata – Serena Williams – bez większych problemów awansowała do trzeciej rundy prestiżowego turnieju Rogers Cup, rozgrywanego na kortach twardych w Toronto. Amerykanka poradziła sobie z Włoszką Francescą Schiavone, wygrywając 6-3 6-2. Jej kolejną rywalką będzie Belgijka Kirsten Flipkens.

Triumfatorka ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich rozegrała dopiero pierwsze spotkanie na twardych kortach, bowiem wcześniej nie brała udziału w ani jednym z turniejów podprowadzających pod US Open a w tegorocznej edycji Rogers Cup otrzymała od organizatorów tzw. „dziką kartę”.

Serena nienajlepiej rozpoczęła premierową odsłonę i już w piątym gemie straciła swoje podanie (2-3). Już kilka minut później udało jej się jednak odrobić tę stratę za pomocą pierwszego break pointa (3-3). Od tego momentu światowa „jedynka” wygrała trzy gemy po kolei a w konsekwencji całego seta 6-3.

Amerykanka aż dwukrotnie przełamała swoją niżej notowaną rywalkę i szybko odskoczyła na 4-0. Choć Włoszce w siódmym gemie udało się odrobić część strat, to już chwilę później Williams jeszcze raz odebrała jej serwis (5-2). Triumfatorka tegorocznego Rolanda Garrosa potrzebowała jednej piłki meczowej by cieszyć się z awansu do trzeciej rundy tego turnieju (6-3 6-2).

Ze swoją kolejną rywalką , Kirsten Flipkens, Serena nie miała wcześniej okazji skrzyżować rakiety. Belgijka zajmuje obecnie 13. miejsce w kobiecym zestawieniu a w tym turnieju poradziła sobie już z : Venus Williams oraz Kiki Bertens.

- Czuję się dobrze – powiedziała Serena. Oczywiście, popełniłam kilka błędów ale to jest dopiero mój pierwszy mecz na tej nawierzchni od dłuższego czasu. Grałam dzisiaj ze świetną tenisistką, więc to był bardzo dobry mecz - zakończyła Amerykanka