Toronto: Li Na w półfinale

« powrót | Data publikacji: 09-08-2013 21:51

Li Na, która zajmuje obecnie piąte miejsce w kobiecym rankingu, jako druga awansowała do półfinału turnieju Rogers Cup, rozgrywanego na kortach twardych w Toronto (pula nagród 2,369,000$). Chinka w ćwierćfinałowym starciu okazała się lepsza od Słowaczki Dominiki Cibulkovej, wygrywając 7-6(1) 6-2. Jej kolejną rywalką będzie Czeszka Petra Kvitova bądź Rumunka Sorana Cirstea.

Tenisistka z Azji w początkowej fazie kanadyjskiej imprezy dostała od organizatorów tzw. „wolny los”, dzięki któremu bezpośrednio awansowała do drugiej rundy. W drodze do półfinału poradziła sobie z: Rosjanką Anastasią Pavlyuchenkovą (6-1 6-3), Serbką Aną Ivanovic (3-6 6-1 7-6(5) oraz wspomnianą wcześniej Słowaczką Dominiką Cibulkovą (7-6(1) 6-2). W ubiegłym roku Li doszła do finału turnieju Rogers Cup, ulegając w decydującym starciu Czeszce Petrze Kvitovej 5-7 6-2 3-6.

W premierowej odsłonie obie tenisistki po trzy razy odbierały sobie podanie i o losach tej części meczu zadecydował tie-break. Dodatkową rozgrywkę lepiej rozpoczęła Chinka, która bardzo szybko uzyskała trzypunktową przewagę. W przysłowiowej „wojnie” nerwów Li oddała Słowaczce tylko jeden punkt i wygrała pierwszego seta 7-6(1) .

W drugiej odsłonie turniejowa „czwórka” aż dwa razy, w czwartym i ósmym gemie, przełamała Cibulkovą, podczas gry sama nie straciła swojego podania. Li za pomocą pierwszej piłki meczowej z przewagą podwójnego breaka odniosła końcowy triumf w tym spotkaniu (7-6(1) 6-2). Mecz pomiędzy Chinką i Słowaczką trwał niespełna 100 minut.

Kolejną rywalkę dla Azjatki wyłoni spotkanie pomiędzy Czeszką Petrą Kvitovą a Rumunką Soraną Cirsteą.