Tokio: Udany rewanż Radwańskiej

« powrót | Data publikacji: 25-09-2013 13:48

Rozstawiona z numerem drugim Agnieszka Radwańska udanie zrewanżowała się Dominice Cibulkovej za przegrany finał w Stanford przed niespełna dwoma miesiącami. Polka awansowała do ćwierćfinału turnieju w Tokio, pokonując Słowaczkę 6-3  6-4 w godzinę i 22 minuty.

Krakowianka perfekcyjnie rozpoczęła pojedynek, przełamując rywalkę już przy pierwszej okazji. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów zdobyła jednak szybkiego rebreaka i gra rozpoczęła się od nowa. Kolejna okazja dla Agnieszki pojawiła się w szóstym gemie, ale przy długiej grze na przewagi nie potrafiła wykorzystać dwóch break pointów. Kolejny raz Radwańska zmusiła przeciwniczkę do straty podania w ósmym gemie i swoim podaniem na seta przypieczętowała zwycięstwo w premierowej odsłonie.

Drugi set był bardziej wyrównany. Obie panie szły łeb w łeb aż do stanu 4-4. W kolejnym gemie Polka po raz trzeci w całym spotkaniu wywalczyła przełamanie i ponownie potwierdziła swoją wyższość własnym serwisem. Było to 2. zwycięstwo Radwańskiej w 3 oficjalnych spotkaniach ze Słowaczką.

Starsza z krakowskich sióstr czeka teraz na swoją kolejną rywalkę. Będzie nią Angelique Kerber lub Ana Ivanovic.