Tenis Portal patronem Mistrzostw Polski

« powrót | Data publikacji: 28-07-2014 00:27

W dniach 26 lipca – 2 sierpnia w Gliwicach odbędą się 88 mistrzostwa Polski w tenisie kobiet i mężczyzn. Będzie to już czwarte wydanie tej prestiżowej imprezy w tym dynamicznie rozwijającym się mieście. Poprzednie edycje tych tenisowych MP przeprowadzone zostały na kortach MZUK (dawniej Piast) w latach 2007-2009, a zwyciężali w nich Karolina Kosińska, Anna Korzeniak i Aleksandra Rosolska wśród pań oraz Marcin Gawron (dwukrotnie) i Dawid Olejniczak wśród panów. Tenisportal.com objął imprezę patronatem medialnym, toteż w najbliższym czasie na bieżąco będzie dostarczał informacji na temat poszczególnych spotkań czy wydarzeń.

 

Kto wygra w roku 2014 ?

 

Odpowiedź na to pytanie poznamy w dniu finałów – 2 sierpnia, ale już obecnie wiemy kto ma na to szanse. Oto bowiem przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw i prezes Fundacji Radan Tadeusz Wesołowski oraz dyrektor turnieju Wojciech Radomski zaprezentowali obsadę tych zawodów. W gliwickich mistrzostwach nie zobaczymy naszych czołowych tenisistów w tym Agnieszki i Urszuli Radwańskich ani Jerzego Janowicza czy Łukasza Kubota.

 

Mimo to warto uważnie śledzić gliwickie mistrzostwa Polski, bowiem wystąpi w nich około 100 zawodników, w tym i takich, którzy maja duże możliwości awansu na wyżyny światowego tenisa. Wśród dziewcząt należą do nich Magdalena Fręch, Zuzanna Maciejewska czy Agata Bieńkowska. Także wśród mężczyzn zagra ponad 10 zawodników legitymujących się już rankingiem ATP. Najwyższe, posiada Andriej Kapaś i on rozstawiony zostanie niewątpliwie z nr.1.

 

O co grają zawodnicy ?

 

Mistrzostwa Polski w Gliwicach to duża impreza, której organizacja wymaga sporych środków finansowych. W ich skład wchodzi pula nagród dla zawodników i warto podkreślić, że jest ona najwyższa na krajowym podwórku. Składa się na nią 50 tys. złotych. Zwycięzcy konkurencji kobiet i mężczyzn otrzymają oprócz tytułów Mistrzów Polski także po 6 tys. złotych, pozostali odpowiednio mniej, w zależności od zajętej pozycji.

 

BC / Biuro Prasowe Tenisowych Mistrzostw Polski

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X