Tenis dla dzieci – czy warto ?

« powrót | Data publikacji: 27-05-2018 21:58

Jest wiele dyscyplin sportu, w których dzieci z pewnością się odnajdą i będą realizować. Już w wieku przedszkolnym i na etapie wczesnoszkolnym zastanawiamy się nad dodatkowymi zajęciami dla naszych pociech. Niewątpliwie sport mimo aspektów rozwijających umiejętności dziecka będzie tez pozytywnie wpływał na jego zdrowie. Tenis jest jedną z dyscyplin sportu wymagającą zaangażowania od najmłodszych lat. Dlatego bardzo dużo zależy od podejścia i chęci dziecka do treningów i wskazówek trenera. Tenis dla dzieci – czy warto zainwestować czas i pieniądze?

 

 

„Złoty wiek” dla tenisisty

Przygodę z tenisem najlepiej rozpocząć już w wieku wczesnoszkolnym, gdy motoryczność dziecka przeżywa tzw. „złoty wiek”. Tym samym jest to idealny moment aby doskonalić sprawność ruchową dziecka i najważniejsze dla tenisa elementy sprawności fizycznej. Naturalna potrzeba ruchu w tym wieku, wynikająca z rozwoju biologicznego dziecka sprzyja procesowi nauczania. Niezależenie czy chcemy w przyszłości zostać mistrzem tenisa czy będziemy ten sport uprawiać tylko rekreacyjnie ma on pozytywny wpływ na prawidłowa postawę ciała oraz wzmacnia gorset mięśniowy.

 

Od czego zacząć

Rozpoczęcie nauki tenisa wiąże się z kilkoma ważnymi aspektami. Pierwszym z nich jest wybór odpowiedniego klubu dla dziecka lub osobistego trenera. Kolejna decyzja będzie dotyczyła wyboru zajęć, czy mają to być zajęcia grupowe czy indywidualne. Ważne też, żeby wybierać sprawdzonych trenerów mających spore doświadczenie. Dobre kluby zadbają też o odpowiednia rakietę na początek oraz profesjonalny strój. Wygodne obuwie będzie niewątpliwie Wiadomo, że tenis nie jest tanim sportem, dlatego też ważne jest by swoje pieniądze inwestować mądrze.

 

Najważniejsze mieć cel

Gdy już zaopatrzymy się w odpowiedni strój, rakietę i wybierzemy osobistego trenera dla naszej pociechy, należy obserwować zachowanie dziecka na zajęciach. Jego podejście do codziennych treningów, zaangażowanie i chęć rozwijania się w tym kierunku. U najmłodszych pierwsze kroki powinny odbywać się przez zabawę! Pamiętajmy, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę! Niekorzystne dla dziecka będzie przymuszanie go do uczęszczania w zajęciach jeżeli samo nie będzie wykazywało chęci. Wpływa to negatywnie na podejście malucha do aktywności fizycznej i może źle rokować na przyszłość.

 

Szybka pożyczka na zakup potrzebnego sprzętu?

Tenis nie należy do tanich dyscyplin sportowych. Na pierwszy strój i rakietę trzeba się sporo wykosztować a do tego potrzebne jest także wygodne obuwie. Lekcje tenisa czy opłata za zajęcia z osobistym trenerem to miesięczny koszt około kilkuset złotych. Z wiekiem i wzrostem dziecka wszystkie potrzebne instrumenty do gry w tenisa będzie trzeba wymienić na nowe. Gdy nasza pociecha jest zainteresowana taka aktywnością i widzimy potencjał rokujący pozytywnie na przyszłość warto zainwestować w dobry klub i zachęcać dziecko do treningów. Zdarza się, że nasz domowy budżet nie zawsze jest w stanie unieść wydatki tej drogiej dyscypliny sportowej, wtedy z pomocą może przyjść szybka pożyczka. Szybka pożyczka dostępna jest w ofercie wielu instytucji finansowych. Decyzję o szybkiej pożyczce możesz podjąć bez wychodzenia z domu, a wszystkie formalności załatwisz przez Internet. Zanim jednak zdecydujesz się na podpisanie umowy pożyczkowej, przeanalizuj czy jesteś w stanie spłacić zobowiązania.

 

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X