Szanghaj: Djokovic będzie bronił tytułu

« powrót | Data publikacji: 12-10-2013 15:47

Najwyżej rozstawiony Novak Djokovic będzie w niedzielę bronił mistrzowskiego tytulu w turnieju Shanghai Rolex Masters. Serb pokonał w półfinale imprezy rangi ATP Masters Jo-Wilfrieda Tsongę. 26-latek triumfował 6-2, 7-5 w trwającym godzinę i 34 minuty meczu.

- Awans do kolejnego finału jest dla mnie bardzo ważny. W starciu z Tsongą mój serwis utrzymywał się na bardzo dobrym poziomie. Dobrze kontrolowałem uderzenia i byłem skuteczny. Wiedziałem, że mój przeciwnik lubi grać w narożniku backhandowym, dlatego też starałem się urozmaicać swoje zagrania - komentował Novak Djokovic.

W nieco gorszym humorze był po meczu przegrany Francuz. Tsonga przyznał, że nie spisywał się tego dnia najlepiej. - Tylko w drugim secie grałem stosunkowo dobrze. Wiem jednak, że nie był to szczyt moich możliwości. Muszę wrócić do ciężkiej pracy - powiedział francuski tenisista.

Tsonga przegapił tym samym szansę na wyprzedzenie Rogera Federara w klasyfikacji Race to London. Francuz planuje jednak wrócić na kort w przyszłym tygodniu w Wiedniu. - Muszę grać, jeżeli chcę pojechać do Londynu. Po prostu muszę grać i wygrywać jak najczęściej - dodał.