Świetny początek Hiszpanów. Ferrer nie dał szans

« powrót | Data publikacji: 16-11-2012 20:23

David Ferrer świetnie rozpoczął zmagania w Pucharze Davisa. Znajdujący się w wybornej formie tenisista dzięki pewnej wygranej z Radkiem Stepanekiem wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie w finale tych prestiżowych rozgrywek i postawił pierwszy krok na drodze do tytułu. Mecz zakończył się rezultatem 6-3  6-4  6-4.

Piątkowe spotkanie w pierwszych fragmentach było stosunkowo wyrównane. Ferrer osiągnął przewage dopiero w ósmym gemie, kiedy to wywalczył breaka. Set po chwili zakończył się komfortowym triumfem Hiszpana, który poszedł za ciosem na początku drugiej partii.

Ferrer już w pierwszym gemie przełamał serwis rywala i wydawało się, że szybko upora się z niżej notowanym Czechem. Stepanek zdołał co prawda odrobić stratę w szóstym gemie, po chwili wychodząc na prowadzenie 4-3. Jego plany szybko zweryfikował jednak 30-latek z Walencji, który wygrał trzy kolejne odsłony seta.

Najłatwiejsza okazała się dla reprezentanta gości ostatnia partia, którą ponownie Ferrer rozpoczął od przełamania. Tym razem nie pozwolił on jednak rywalowi na nawiązanie wyrównanej walki i dołożył kolejnego breaka przy stanie 4-2. Gdy wydawało się, że od zakończenia meczu dzielą nas minuty, Stepanek zaskoczył rywala przełamaniem powrotnym. Na niewiele się to jednak zdało, bowiem mecz zakończył się przy okazji kolejnego gema serwisowego Ferrera.

O ile zwycięstwo Ferrera nie jest dla nikogo zaskoczeniem, to stawia ono Czechów w niekomfortowej sytuacji. Ci jeżeli marzą o zwycięstwie w Pucharze Davisa, będą musieli liczyć na sukces Tomasa Berdycha w kolejnym z piątkowych spotkań. Rosły tenisista zmierzy się z Nicolasem Almagro.