Sukces Bednarka i Kowalczyka na starcie

« powrót | Data publikacji: 06-11-2012 20:10

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk wrócili, po miesięcznej przerwie, do wspólnych występów na międzynarodowych kortach. Na dobry początek swojej drogi po tytuł mistrzowski słowackiego challengera Slovak Open 2012, rozgrywanego obecnie w Bratysławie, Polacy poradzili sobie z, rozstawionymi z numerem czwartym, Chorwatami Ivanem Dodigiem i Mate Paviciem, którzy ulegli im, po 90 minutach walki, przy wyniku 6-7(5)  6-4  7-10.

Nasi debliści po raz ostatni zagrali w jednej drużynie podczas październikowego turnieju we francuskim Rennes. Dotarli tam wówczas aż do finału.

W ćwierćfinale Tomasz i Mateusz zmierzą się z Czechem Janem Hajkiem i reprezentantem gospodarzy Lukasem Lacką – pogromcami Ukraińców Ilji Marczenko i Iwana Sergiejewa (6-1  6-3).

Kowalczyk, podobnie jak Grzegorz Panfil i Piotr Gadomski, starał się również o awans do głównej drabinki singla imprezy, ale w pierwszej rundzie eliminacji uległ, rozstawionemu z „piątką”, Austriakowi Dominicowi Thiemowi (6-7[2]  4-6). Panfil, także na starcie kwalifikacji, przegrał ze Słowakiem Michalem Mertinakiem (3-6  4-6), natomiast Gadomski wygrał z dwoma rywalami – Francuzem Nicolasem Rosenzweigiem (6-2  6-3) i, rozstawionym z numerem ósmym, reprezentantem gospodarzy Markiem Semjanem, ale w meczu decydującym o awansie okazał się słabszy od trzeciego tenisisty eliminacji – Włocha Riccardo Bellottiego (6-7[6]  3-6).