Stuttgart: Szarapowa lepsza od Radwańskiej

« powrót | Data publikacji: 25-04-2014 15:12

Maria Szarapowa pokonała Agnieszkę Radwańską 6-4 6-3 w ćwierćfinale turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie. Rosjanka nie tylko zapewniła sobie półfinał wspomnianej imprezy, ale również utrzymała się w pierwszej dziesiątce najlepszych tenisistek świata.

Krakowianka w ubiegłym sezonie opuściła niemiecki turniej, dlatego też nie musiała bronić ani jednego oczka rankingowego. Maria natomiast rok temu wygrała zmagania w Stuttgarcie, więc walczyła o to, aby nie stracić cennych punktów i utrzymać się w pierwszej dziesiątce najlepszych tenisistek świata. Rosjanka musiała się zdecydowanie więcej napracować w drodze do ćwierćfinału, bowiem w pierwszej rundzie przez 3 i pół godziny rywalizowała z Lucie Safarovą, wygrywając dopiero po trzech tie-breakach! Polka natomiast dostała od organizatorów "wolny los" i do najlepszej szesnastki turnieju awansowała bez straty seta, pokonując Robertę Vinci.

Maria i Agnieszka spotkały się dzisiaj na korcie już po raz jedenasty. Rosjanka cały czas ma ogromną przewagę nad Polką w tych bezpośrednich starciach (9-2). Naszej reprezentantce dwukrotnie udało się pokonać znacznie bardziej utytułowaną rywalkę, w 2007 roku podczas US Open i w 2012 roku w Miami, gdzie sięgnęła po tytuł.

W premierowej odsłonie piątkowego starcia obie zawodniczki miały ogromne problemy z utrzymaniem własnej zagrywki i oglądaliśmy aż siedem przełamań z rzędu. Przy stanie 4-3 dla Rosjanki, Agnieszka miała trzy break-pointy na utrzymanie niekończącej się serii strat serwisu. Niestety Polka nie wykorzystała ani jednej z szans i pozwoliła rywalce na uzyskanie dwupunktowego prowadzenia (3-5). W samej końcówce odsłony obie pewnie utrzymały podania i to Maria wygrała 6-4.

Rosjanka również drugiego seta rozpoczęła od przełamania serwisu naszej reprezentantki. Polka w mgnieniu oka wypracowała sobie trzy szanse na re-breaka, jednak Rosjanka rozstrzygnęła po swojej myśli pięć kolejnych punktów i objęła prowadzenie 2-0. Rozpędzona Szarapowa pokusiła się o kolejnego breaka i po chwili odskoczyła Agnieszce na 4-0! Obrończyni tytułu z dorobkiem dwóch przełamań pewnie zmierzała do zwycięstwa, przygotowując się do akcji serwisowej przy rezultacie 5-2. W trwającym nieco ponad 10 minut ósmym gemie, Maria nie wykorzystała ani jednej z sześciu piłek meczowych i dała naszej reprezentantce cień nadziei na powrót do spotkania (3-5). Podrażniona Rosjanka już przy podaniu Polki wypracowała sobie dwie kolejne okazje i efektownym winnerem do narożnika zakończyła całe spotkanie (6-4 6-3).

W półfinale Maria zagra albo z Włoszką Sarą Errani, albo z Hiszpanką Carlą Suarez Navarro.