Stuttgart: Serbski półfinał

« powrót | Data publikacji: 26-04-2014 07:51

W piątek poznaliśmy wszystkie półfinalistki singlowych zmagań w turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie. Górną część drabinki uzupełniły Maria Szarapowa i Sara Errani, natomiast dolną dwie Serbki - Jelena Jankovic i Ana Ivanovic.

Jelena Jankovic, która zajmuje obecnie 8. miejsce w kobiecym rankingu, została rozstawiona z nr 5. Serbka w ubiegłym sezonie doszła zaledwie do drugiej rundy wspomnianej imprezy, więc zdobędzie cenne punkty. W drodze do półfinału tegorocznej edycji Jelena nie raz uciekała spod przysłowiowej "kosy", broniąc po drodze nawet piłki meczowe.

Najbardziej wymagające dla tenisistki z Belgradu okazało się pierwsze spotkanie, w którym zagrała ze szczęśliwą przegraną z eliminacji - Moną Barthel. Ofensywnie grająca Niemka wygrała premierową odsłonę 6-2, a w tie-breaku drugiego seta miała aż cztery piłki meczowe. 8. zawodniczka świata zdołała jednak wykaraskać się z kłopotów i rozstrzygnęła pojedynek w trzech partiach. Nieco później Jankovic musiała odrabiać stratę pierwszej odsłony w spotkaniu z Flavią Pennettą. Ostatecznie wygrała ten mecz wynikiem 3-6 6-2 6-3 i awansowała do ćwierćfinału. W najlepszej "ósemce" turnieju nie miała w sumie żadnych problemów i pewnie pokonała Rosjankę Alisę Kleybanovą 6-4 6-3.

Ivanovic również zaliczyła kilka trudnych spotkań w czasie trwania imprezy w Stuttgarcie. Choć w premierowym spotkaniu pewnie pokonała Sabine Lisicki 6-1 6-3, to już w drugiej rundzie musiała odrabiać stratę pierwszego seta w pojedynku z rewelacyjnie grającą w swoim kraju Julią Goerges. Ostatecznie 9. rozstawiona wygrała z posiadaczką dzikiej karty 1-6 6-2 6-3. Awans do półfinału również musiała sobie wypracować, bowiem Rosjanka Svetlana Kuznetsova skapitulowała dopiero przy rezultacie 6-3 2-6 6-4.

Ivanovic i Jankovic rywalizowały ze sobą dotychczas jedenaście razy i zdecydowaną przewagę w tych bezpośrednich starciach ma Ana, która prowadzi 8-3. Obie tenisistki dzielą cztery miejsca rankingowe - starsza z Serbek jest 8., natomiast młodsza 12. Ostatni raz miały okazję skrzyżować rakietę rok temu podczas wielkoszlemowego Australian Open. Wówczas w dwóch setach wygrała Ivanovic.