Stutgart: Tytuł dla Tipsarevicia, Mercedes dla żony

« powrót | Data publikacji: 16-07-2012 03:44

Rozstawiony z numerem pierwszym w Stuttgarcie, Janko Tipsarevic triumfował w imprezie rangi ATP World Tour 250. Serb w decydującym o losach tytułu spotkaniu okazał się lepszy od Juana Monaco, zwyciężając w trzech setach  6-4  5-7  6-3.

Od początku niedzielny mecz był stosunkowo wyrównany, a o losach rywalizacji w pierwszym secie decydowała różnica jednego przełamania. Tipsarevic był już niemal pewny zwycięstwa w drugiej partii, jednak prowadząc 4-0 stracił przewagę i przegrał całego seta. Konieczna była więc trzecia odsłona spotkania, w której Serb zdobył breaka przy stanie 2-2, zaś chwilę później mecz został przerwany z powodu opadów deszczu. Po wznowieniu gry Monaco odrobił stratę, jednak ponownie szybko stracił własne podanie i przegrał całe spotkanie.

Nagroda w postaci nieco ponad 64 tysięcy dolarów to jedynie część korzyści z występów Tipsarevica w Niemczech. Janko zagwarantował sobie ponadto 250 punktów w rankingu ATP, zaś w jego ręce powędrował nowy Mercedes-Benz SLK 350, który jak zapewniał sam zainteresowany, będzie prezentem dla małżonki.

- Nie chcę go sprzedawać, lecz mam w domu inny, dobry samochód, dlatego nie potrzebuję go. Wraz z żoną obchodziliśmy ostatnio rocznicę, a w dodatku Biljana świętowała swoje urodziny, dlatego samochód będzie moim prezentem - powiedział Janko Tipsarevic.