Strasbourg: Jans-Ignacik i Goworcowa odpadły w półfinale

« powrót | Data publikacji: 22-05-2014 18:30

Klaudia Jans-Ignacik i Olga Goworcowa nie powalczą o tytuł w turnieju rangi International w Strasbourgu. Para polsko-białoruska przegrała w 1/2 finału po mistrzowskim tie-breaku z duetem Tatiana Bua (Argentyna)/Daniela Seguel (Chile).

Klaudia Jans-Ignacik i Olga Goworcowa w Strasbourgu triumfowały w 2012 roku. Para polsko-białoruska po dwóch łatwych zwycięstwach w tegorocznej edycji turnieju, w półfinale została zatrzymana przez debel Tatiana Bua/Daniela Seguel.

Mecz pomiędzy parą polsko-białoruską a Chilijką i Argentynką był bardzo wyrównany. Klaudia i Olga uchodziły za faworytki spotkania, ale tenisistki z Ameryki Południowej nie zamierzały tanio sprzedać skóry. Początek meczu ułożył się dość zaskakująco, bowiem Bua i Seguel dwukrotnie przełamały swoje rywalki i wyszły na prowadzenie 4-0. Polka i jej białoruska partnerka zdołały jeszcze odrobić stratę breaka, ale na więcej nie było je już stać w premierowej partii (3-6). W drugiej odsłonie meczu na korcie przez większą część dominowały Jans-Ignacik i Goworcowa. Zwyciężczynie turnieju sprzed dwóch lat prowadziły już 5-3, ale roztrwoniły przewagę i o losach seta zadecydował tie-break. W nim lepsze okazały się nasze deblistki, wygrywając 7-5. W emocjonującym mistrzowskim tie-breaku więcej szczęścia miały Bua i Sequel. Argentynka i Chilijka zwyciężyły decydującego seta do 8.

Na ćwierćfinale z turniejem rangi International pożegnała się Alicja Rosolska. Polkę na korcie w Strasbourgu wspierała Kanadyjka Francoise Abanda.