Stanford: Venus lepsza od Azarenki

« powrót | Data publikacji: 01-08-2014 11:29

Venus Williams pokonała w 2. rundzie Wiktorię Azarenkę i tym samym awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi Premier na twardych kortach w Stanford.

Wiktoria Azarenka nadal nie potrafi znaleźć sposobu na pokonanie Venus Williams. Starsza z amerykańskich sióstr w czwartej konfrontacji z byłą liderką rankingu WTA nie zaznała jeszcze goryczy porażki. W Stanford, dwukrotna mistrzyni tej imprezy potrzebowała dwóch setów, by zameldować się w ćwierćfinale.

Początek meczu był dość nerwowy w wykonaniu obu pań. Najpierw przed stratą gema uratowała się Azarenka, a następnie od 0-40 wróciła białoruska gwiazda światowego tenisa. W czwartej odsłonie seta przełamanie stało się jednak faktem. Błąd bekhendowy popełniła Azarenka i reprezentantka Stanów Zjednoczonych wyszła na prowadzenie 3-1. Tenisistka naszych wschodnich sąsiadów niemal natychmiast odrobiła stratę breaka, ale w kluczowym momencie przy stanie 4-5 Wiktoria po raz drugi oddała własny serwis i pierwszy set padł łupem Williams (6-4).

W drugiej odsłonie pojedynku Azarenka w dalszym ciągu spsisywała się niepewnie przy własnym serwisie. Białorusinka w ósmym gemie po serii niewymuszonych pomyłek straciła podanie i Venus znalazła się w komfortowej sytuacji. Mistrzyni Australian Open 2013 odrobiła jednak stratę przełamania, po tym jak Williams popełniła podwójny błąd serwisowy przy break poincie. O losach drugiej partii rozstrzygnął tie-break. W nim tenisistka gospodarzy szybko odskoczyła na 5-0 i po 102 minutach mogła wznieść ręce w górę w geście triumfu (6-4 7-6 (1)). W ćwierćfinale starsza z sióstr Williams zmierzy się z Niemką Andreą Petković.