Stanford: Serena wygrywa z Ivanovic po trzysetowym dreszczowcu

« powrót | Data publikacji: 02-08-2014 07:53

Serena Williams zdołała odrobić stratę pierwszego seta w spotkaniu z Serbką Aną Ivanovic i awansować do półfinału imprezy organizowanej w Stanford. Amerykanka po dwóch godzinach rywalizacji wygrała 2-6 6-3 7-5.

Ivanovic jest jedną z tych zawodniczek, które sprawiają obecnej liderce rankingu zdecydowanie najwięcej kłopotów. W tym sezonie spotkały się już po raz trzeci i każde starcie kończyło się dopiero po trzech odsłonach. W czwartej rundzie Australian Open Ana wygrała 4-6 6-3 6-3, natomiast w półfinale w Rzymie udanie zrewanżowała się Serena (6-1 3-6 6-1). Na kortach w Stanford doszło do kolejnego starcia tych dwóch tenisistek.

Młodsza z sióstr Williams powróciła na kort po dość pechowym dla siebie Wimbledonie, który był długo komentowany we wszystkich mediach na świecie. Amerykanka, która dostała od organizatorów imprezy w Stanford "wolny los", w meczu otwarcia pewnie pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą 7-5 6-2 i w ćwierćfinale zawodów skrzyżowała rakietę z Aną Ivanovic. Serbka nie była najwyżej rozstawiona, więc w drodze do tej fazy turnieju musiała rozegrać dwa spotkania, jednak oba rozstrzygnęła w dwóch setach, odprawiając najpierw Sabine Lisicki, a nieco później kwalifikantkę Carol Zhao.

W premierowej odsłonie starcia Serena była cieniem samej siebie, popełniała sporo prostych błędów i w każdym gemie serwisowym musiała bronić break-pointów dla rywalki. Świetnie returnująca Ivanovic z przewagą dwóch przełamań wygrała 6-2 i udała się na swoje krzesełko zaciskając mocno pięść. W drugim secie wyraźnie podrażniona Amerykanka zaczęła grać lepiej i już na początku odebrała serwis Serbce, odskakując jej na 2-0. Młodsza z sióstr Williams za każdym razem musiała się sporo napracować, aby utrzymać własne podanie, jednak w sumie nie pojawił się ani jeden break-point powrotny dla Serbki i o losach tego meczu zadecydował trzeci set. Warto podkreślić, że jeszcze przed jego rozpoczęciem Ivanovic poprosiła o przerwę medyczną i już do końca spotkania w każdej wolnej chwili prosiła o pomoc fizjoterapeuty. Grę jednak wznowiła i obie zawodniczki przystąpiły do decydującej odsłony.

Zdeterminowana Amerykanka znakomicie weszła w trzeciego seta i błyskawicznie przełamała swoją rywalkę. W pewnym momencie liderka rankingu prowadziła 3-1 i miała nawet szansę na 4-1. Ana jednak ani myślała się poddać i po ryzykownym zagraniu z forhendu trafiła w linię, uciekając spod przysłowiowej "kosy" (3-2). Sytuacja na korcie zmieniła się diametralnie w przeciągu kilku chwil, bowiem Williams nie zdołała utrzymać przewagi przełamania i teraz to ona była z tyłu (3-4). W samej końcówce emocje sięgały zenitu, bowiem Serena przełamała ponownie Anę i serwowała na zakończenie meczu, jednak nie zdołała tego dokonać i ponownie był remis 5-5. Wyraźnie podrażniona Amerykanka jeszcze raz zanotowała breaka i tym razem swój serwis wygrała do 15 i po dwóch godzinach to ona awansowała do półfinału imprezy w Stanford.

Na tym etapie rywalizacji Serena spotka się z Niemką Andreą Petkovic, która pokonała Venus Williams 6-1 3-6 7-5.