Stanford: Kerber w półfinale z Lepchenko

« powrót | Data publikacji: 02-08-2014 08:16

Angelique Kerber i Varvara Lepchenko spotkają się w półfinale imprezy organizowanej w kalifornijskim Stanford. Obie zawodniczki błyskawicznie odprawiły w piątek swoje rywalki.

Angelique Kerber, która została rozstawiona w imprezie z nr 3., rozpoczęła zmagania dopiero od drugiej rundy. Na tym etapie Niemka miała zdecydowanie najwicej problemów i dopiero po trzech setach pokonała Coco Vandeweghe, podopieczną polskiego trenera, Macieja Synówki. Do półfinału zawodniczka trenująca w Puszczykowie awansowała błyskawicznie, wygrywając z Hiszpanką Garbine Muguruzę 6-2 6-1.

Początek spotkania układał się po myśli Garbine, która dwukrotnie wysuwała się na prowadzenie z przewagą przełamania. Kerber szybko ostudziła jednak zapały młodszej koleżanki i grała bardzo regularnie, zmuszając ofensywnie grającą rywalkę do błędu. W poczynania niedoświadczonej Hiszpanki wkradło się sporo nerwów i po zaledwie 57 minutach spotkanie dobiegło końca.

Największą niespodzianką imprezy w Stanford jest z pewnością półfinałowa rywalka Kerber - Varvara Lepczenko. Amerykanka w drugiej rundzie sensacyjnie pokonała Agnieszkę Radwańską 6-3 3-6 6-4, a zwycięstwo zadedykowała przyjacielowi zmagającemu się z ciężką chorobą. Do 1/2 reprezentantka gospodarzy awansowała błyskawicznie, oddając swojej rodaczce Sachii Vickery zaledwie jednego gema.

Kerber i Lepchenko spotkały się wcześniej sześciokrotnie i co ciekawe, Amerykanka prowadzi 4-2 w tych bezpośrednich starciach. Warto jednak poskreślić, że dwa ostatnie pojedynki - w 2013 i 2014 roku - wygrała ósma zawodniczka kobiecego zestawienia.

- Ona jest zdecydowanie jedną z trudniejszych leworęcznych rywalek - chwaliła oponentkę Lepchenko. Będę musiała walczyć o każdy pojedynczy punkt. Mam zamiar być skoncentrowaną na swojej grze i mam nadzieję, że wszystko ułoży się po mojej myśli.