Stanford: Kania w finale eliminacji

« powrót | Data publikacji: 26-07-2014 21:17

Paula Kania awansowała do finału eliminacji imprezy WTA Premier, która organizowana jest w kalifornijskim Stanford (pula nagród 710,000$). Nasza reprezentantka pokonała Rosjankę Darię Gavrilovą 3-6 6-3 6-4.

Kania jest jedyną przedstawicielką naszego kraju w eliminacjach do imprezy w Stanford. Polka w meczu otwarcia dwustopniowych kwalifikacji podjęła Darię Gavrilovą, która jest notowana obecnie na 339. pozycji. Rosjanka w tym roku obchodziła swoje 20. urodziny.

W premierowej odsłonie doszło tylko do jednego przełamania. Rosjanka w ósmym gemie wykorzystała pierwszego break-pointa i po chwili zamknęła seta swoim podaniem, wygrywając 6-3. Drugą partię lepiej rozpoczęła Kania, która najpierw odskoczyła na 3-0, a nieco później na 4-1. Choć rywalka odrobiła straty i dogoniła Polkę na 3-4, to nasza reprezentantka lepiej poradziła sobie w końcówce i doprowadziła do decydującego seta (6-3).

W trzeciej odsłonie Paula objęła prowadzenie 2-0, jednak Daria bardzo szybko zniwelowała straty i to ona odskoczyła na 3-2 i miała break-pointa przy podaniu naszej reprezentantki. Kania zażegnała jednak niebezpieczeństwo i doprowadziła do remisu 3-3. W samej końcówce Polka wywalczyła kluczowe dla losów meczu przełamanie i po niemal dwóch godzinach rywalizacji awansowała do finału eliminacji.

Na tym etapie kwalifikacji Paula podejmie Amerykankę Raquel Kops-Jones, która specjalizuje się raczej w grze podwójnej, a nie pojedynczej. Reprezentantka USA rundę wcześniej pokonała, rozstawioną z nr 3., Chorwatkę Mirjanę Lucic-Baroni.