Stanford: Agnieszka zagra o trzeci tytuł w sezonie!

« powrót | Data publikacji: 28-07-2013 08:56

Agnieszka Radwańska bez większych problemów awansowała do finału turnieju Bank of the West Classic, rozgrywanego na twardych kortach w Stanford (pula nagród 795,707$). Polska tenisistka w półfinałowym starciu okazała się lepsza od Amerykanki Jamie Hampton, wygrywając 6-3 6-2. O tytuł zagra z Dominiką Cibulkovą, która w ćwierćfinale pokonała jej młodszą siostrę, Urszulę.

Światowa „czwórka” ma szansę zdobyć swój trzeci tytuł w tym sezonie, bowiem wcześniej triumfowała na kortach w Auckland i Sydney. Podczas australijskiego turnieju w finale zagrała właśnie z Dominiką Cibulkovą, której nie oddała ani jednego gema (6-0 6-0).

Krakowianka nienajlepiej rozpoczęła półfinałowe starcie i już przy pierwszej okazji oddała swoje podanie (0-1). Kilka minut później odrobiła jednak ten dystans z utratą tylko dwóch punktów (1-1). W piątym gemie Amerykanka jeszcze raz wypracowała sobie przewagę przełamania, by chwilę później ponownie oddać inicjatywę Agnieszce (3-3). Od tego momentu to nasza tenisistka dominowała na korcie i rozstrzygnęła na swoją korzyść trzy kolejne gemy, a w konsekwencji całego seta 6-3.

Popularna „Isia” w trzecim gemie odebrała podanie swojej niżej notowanej rywalce, wykorzystując dopiero trzecią sposobność i odskoczyła na 2-1. Polka w piątym gemie jeszcze raz przełamała Amerykankę, tracąc przy tym dwie piłki (4-1). Agnieszka już do końca tej odsłony nie oddała cennego prowadzenia i wygrała z przewagą aż podwójnego breaka 6-2 po 72 minutach gry.

W tym spotkaniu Radwańska trafiała pierwszym podaniem na poziomie 64% i zanotowała dwa asy. Wykorzystała pięć z dziesięciu szans na przełamanie, podczas gdy sama tylko dwa razy oddała serwis. W ostatecznym rozrachunku wygrała więcej piłek od swojej rywalki (66-47).