Stanford: Agnieszka lepsza od Schiavone

« powrót | Data publikacji: 25-07-2013 07:57

Najlepsza polska tenisistka – Agnieszka Radwańska – awansowała do ćwierćfinału turnieju Bank od the West Classic, rozgrywanego obecnie na twardych kortach w Stanford (pula nagród 795,707$). Światowa „czwórka” okazała się lepsza od Włoszki Francescy Schiavone, wygrywając 6-4 6-3. Kolejną rywalką krakowianki będzie Amerykanka Varvara Lepchenko.

Obie tenisistki spotkały się wcześniej siedem razy i co ciekawe cztery z tych pojedynków wygrała Francesca. Włoszka zajmuje obecnie 59. miejsce w rankingu WTA, a w 2010r triumfowała na kortach im. Rolanda Garrosa. Jest to pierwsze starcie Agnieszki w tegorocznej edycji turnieju w Stanford, bowiem w początkowej fazie imprezy krakowianka miała wolny los.

Agnieszka bardzo dobrze rozpoczęła to spotkanie, wygrywając swoje podanie z utratą jednego punktu (1-0). Choć Polka prowadziła już 40:15 przy serwisie Włoszki, to dopiero po grze na przewagi przełamała rywalkę (2-0). W swoim gemie potwierdziła dystans do Schiavone, tracąc tylko dwie piłki (3-0). Triumfatorka French Open 2010 kilka minut później zapisała przy swoim nazwisku premierowego gema, wygrywając na sucho swoje podanie (1-3). Agnieszka również nie oddała punktu przy serwisie i cały czas utrzymywała bezpieczną przewagę do oponentki (4-1). W szóstym gemie krakowianka kolejny raz przełamała Francescę, wykorzystując pierwszą sposobność (5-1). Doświadczona Włoszka poderwała się jeszcze do walki i wygrała trzy gemy po kolei, odrabiając wszystkie straty do naszej tenisistki (4-5). Po tak obiecującej „pogoni” 33-latka urodzona w Mediolanie nieoczekiwanie straciła swój serwis i to Agnieszka zapisała na swoim koncie premierową odsłonę (6-4).

Polka już na początku drugiego seta straciła swoje podanie, zdobywając tylko jeden punkt (0-1). Chwilę później po bardzo długim gemie, w którym tenisistki rozegrały piętnaście piłek, Radwańska odrobiła stratę do rywalki za pomocą drugiego break pointa (1-1). Schiavone jeszcze raz przełamała naszą reprezentantkę, by przy pierwszej okazji „na sucho” oddać wypracowaną przewagę (2-2). Kolejne trzy gemy to zdecydowana dominacja krakowianki, która po wygraniu swoich podań, odebrała serwis Włoszce i odskoczyła na 5-2. Polka już do końca tej odsłony pilnowała swoich gemów i triumfowała w tym spotkanie 6-4 6-3 po 85 minutach gry.

W tym meczu Agnieszka trafiała pierwszym serwisem na poziomie 60% i zanotowała jednego asa. Wykorzystała sześć z dziesięciu break pointów, podczas gdy sama dała się przełamać tylko cztery razy. W ostatecznym rozrachunku wygrała więcej piłek od swojej rywalki (69-56).