Stan Wawrinka: Celem występ w Australian Open

« powrót | Data publikacji: 05-12-2017 15:28

Stan Wawrinka nie ma za sobą udanego sezonu. Po tym jak szybko przegrał w Wimbledonie, poddał się operacji kolana.

 

- Od turnieju w Bazel w 2016 roku cierpiałem z powodu bólu kolana. Żałuję, że nie odpuściłem sezonu na trawie, który pogorszył całą sytuację. Teraz moim priorytetem jej szybki powrót do zdrowia po dwóch operacjach - mówi sam zainteresowany. - Ciężko pracowałem fizycznie sześć, a nawet siedem dni w tygodniu. Z punktu widzenia tenisa jestem daleko z tyłu. Moim celem jest zagrać podczas Austrlian Open, nawet jeśli nie będę gotowy w 100%. Chodzenie o kulach było trudne, ale przerwa pozwoliła mi na odpoczynek psychiczny.

 

Szwajcar stracił też swojego dotychczasowego trenera, którym był Magnus Normann. To właśnie z nim Stan osiągnął wiele sukcesów. Taka decyzja szkoleniowca była więc dla niego zaskoczeniem. - To było dla mnie wielkie rozczarowanie, szok. W najgorszych momentach swojej kariery liczysz na kogoś, kto jest ci najbliższy. Kiedy się tego dowiedziałem, byłem mocno zaskoczony. kto będzie moim nowym trenerem? Teraz jest to Yannick Fattebert.

 

- Nowy trener będzie mi potrzebny na dłuższy czas. Mam na liście kilka nazwisk ale nie zaprzątam sobie tym głowy. Ci co są teraz ze mną, wystarczają.

 

Wawrinka ma zamiar wystąpić pod koniec grudnia w Abu Dhabi, jednak nie jest tego pewien. Kolejnymi przystankami Stana będą odpiednio Melbourne, Rotterdam, Marsylia, Indian Wells, Miami i Monte Carlo.

 

MK

źródło:tennisworldusa.org/fot.www.zimbio.com

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklamaSponsor portalu: FEBAR - Wynajem Namiotów imprezowych

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
12.11-19.11

Nitto ATP Finals

London, Great Britain

24.11-27.11

Davis Cup Final

Różne lokalizacje

01.01-07.01

Qatar ExxonMobil Open

Doha, Qatar

01.01-07.01

Maharashtra Open

Pune

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
13.11-19.11

OEC Taipei WTA 125K Series

Taipei, Chines

20.11-27.11

Hawaii Open

Honolulu, USA

01.01-07.01

Shenzhen Open - Shenzhen

Shenzhen, China

01.01-07.01

ASB Classic - Auckland

Auckland

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X