Soderling niepewny powrotu do gry

« powrót | Data publikacji: 27-11-2012 20:32

Były czwarty tenisista świata – Robin Soderling – chciałby ponownie powrócić do gry na międzynarodowych kortach w cyklu ATP World Tour. Przyznaje jednak, że nie wie, czy uda mu się najpierw wygrać bitwę z mononukleozą – infekcją wirusową, która zmusiła finalistę French Open 2009 i 2010 do przerwania kariery na ostatnie półtora roku.

Charakter jego choroby powoduje, że Szwed ma zarówno dobre, jak i gorsze momenty. Sam przyznaje, że nie ułatwia mu to życia.

 

- Nadzieja, beznadzieja, znów nadzieja, a po niej beznadzieja - to naprawdę mnie zabija. Czuję się naprawdę dobrze, zaczynam trenować i gdy zaczynam wierzyć, że mogę wrócić na korty, nagle któregoś ranka budzę się i znów jest źle. I tak cały czas – powiedział Soderling.

- W ciągu ostatnich miesięcy miałem kilka świetnych tygodni i dni w moim życiu, dających mi nadzieję, ale też parę najgorszych, znowu. Ogólnie jest chyba coraz lepiej, choć do końca nigdy nie wiadomo, co będzie dalej. Na pewno nie dążę desperacko do powrotu już jutro, choć na pewno jest to jeden z moich głównych celów. Jeszcze nie zakończyłem kariery i wierzę, że może ona jeszcze potrwać nawet pięć lat. Ale nauczyłem się też żyć ze świadomością tego, że moja dalsza gra w tenisa może być niemożliwa. Cokolwiek się zdarzy, czuję, że zrobiłem wszystko co mogłem.

28-letni Soderling został niedawno ojcem, co pomogło mu umieścić jego obecne zmagania w odpowiedniej perspektywie na przyszłość. Matką jego córki – Olivii – jest wieloletnia partnerka tenisisty – Jenni Mostrom.


- Po raz pierwszy nie będę stawiał mojego życia na pierwszym miejscu, to bardzo dziwne uczucie. Jest to jednak miłe, ponieważ do tej pory koncentrowałem się jedynie na tenisie, treningach i uzyskiwaniu jak najlepszych wyników – dodał na koniec Szwed.

KH

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X