Serena Williams w czwartej rundzie

« powrót | Data publikacji: 19-01-2013 11:34

Amerykanka Serena Williams bez większych problemów wygrała z Japonką Ayumi Moritą 6-1  6-3 i awansowała do 4. rundy Australian Open. W meczu, który trwał nieco ponad godzinę wygrała bezpośrednio 26 piłek przy tylko 7 swojej przeciwniczki.  O ćwierćfinał zagra z turniejową „czternastką” Marią Kirilenko.

Serena William już 5-krotnie triumfowała na kortach w Melbourne i jest niekwestionowaną faworytką tego turnieju. Najlepszym wynikiem Ayumi Mority w Wielkim Szlemie jest trzecia runda osiągnięta w 2011 roku właśnie podczas Australian Open.

Początek meczu był bardzo wyrównany, co rzadko możemy oglądać w pojedynkach Sereny Williams w tej fazie rozgrywek. Japonka wytrzymywała „bombardowanie” ze strony Amerykanki i zmuszała ją do większej koncentracji oraz wysiłku. Pomimo wielu break pointów dla 72 „rakiety” świata, w trzecim gemie pierwszego seta, Williams ostatecznie wygrała swoje podanie i  po 15 minutach objęła prowadzenie w tym spotkaniu 2-1. Od tego momentu 15- krotna triumfatorka Wielkiego Szlema  wygrała cztery kolejne  gemy i nie pozwoliła już dojść do głos 22-letniej przeciwniczce. Premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 6-1 dla trzeciej tenisistki świata i trwała zaledwie 31 minut. W pierwszym secie Serena Williams wygrała bezpośrednio 12 piłek, przy tylko trzech ze strony Japonki. Zaserwowała 3 asy a pierwszym podaniem trafiała na poziomie 67%.

Na początku drugiej partii Amerykanka straciła koncentrację i zaczęła popełniać więcej błędów. Japonka wykorzystała słabszy moment przeciwniczki i po  13 minutach objęła prowadzenie w tym spotkaniu 3-0. Tak jak w poprzednim secie, tak i w tej partii turniejowa „trójka” w ekspresowym tempie odrobiła straty i wyszła na prowadzenie 4-3. Serena Williams po raz kolejny udowodniła, jak dużą ma przewagę nad pozostałymi tenisistkami cyklu WTA i z jaką łatwością przychodzi jej wygrywanie kolejnych piłek. Od stanu 0-3 Amerykanka wygrała sześć gemów po kolei, a spotkanie zakończyło się wynikiem 6-1  6-3. W całym meczu 5- krotna triumfatorka z Melbourne zaserwowała 9 asów a jej najszybsze podanie wyniosło aż 207km/h. W czwartej rundzie skrzyżuje rakietę z Rosjanką Marią Kirilenko.