Serena pewnym krokiem w ćwierćfinale

« powrót | Data publikacji: 21-01-2013 10:39

Serena Williams wygrała z Marią Kirilenko 6-2  6-0 i awansowała do ćwierćfinału Australian Open. W walce o półfinał zagra z 19-letnią Sloane Stephens.

Obie tenisistki wcześniej spotkały się pięć razy i wszystkie te pojedynki wygrała Amerykanka. Serena Williams nie przegrała meczu od sierpnia ubiegłego roku, kiedy to uległa w Cincinnati Niemce Angelique Kerber. W Melbourne nie straciła jeszcze seta, pokonując po kolei: Edine Gallovits-Hall    (6-0,6-0), Garbinę Muguruzę(6-2,6-0) oraz Ayumi Moritę ( 6-1,6-3).

W pierwszym gemie premierowej odsłony turniejowa „trójka” obroniła trzy break pointy posyłając na drugą stronę siatki trzy asy serwisowe i objęła prowadzenie w tym spotkaniu 1-0. Tenisistka z Michigan przełamała przeciwniczkę już w 4 gemie i po 16 minutach było 3-1. Amerykanka nie miała również problemów przy swoim serwisie i w tempie niemal ekspresowym zrobiło się  4-1 dla 15-krotnej triumfatorki Wielkiego Szlema. Kirilenko starała się grać agresywnie i ryzykować podaniem, dzięki czemu udało jej się wygrać jeszcze jednego gema. Serena posyłała na drugą stronę siatki potężne serwisy a siła jej uderzeń była wręcz rażąca. Amerykanka wygrała pierwszego seta 6-2  po  29 minutach. Trzecia „rakieta” świata zdobyła bezpośrednio dziesięć punktów, przy tylko czterech niewymuszonych błędach. Zaserwowała 4 asy, a pierwszym podaniem trafiała na poziomie 94%.

Serena Williams odebrała podanie tenisistce z Moskwy już w drugim gemie i po  11 minutach  zrobiło się 3-0 dla trzeciej rakiety świata. Co ciekawe Amerykanka prawie wszystkie podania wygrywała bez straty punktu i znakomicie operowała pierwszym serwisem. Tenisistka naszych wschodnich sąsiadów została przełamana także w czwartym gemie i nic nie wskazywało na to, aby coś w tym meczu miało się jeszcze zmienić.  Serena Williams wygrała drugiego seta 6-0 i awansowała do ćwierćfinału w którym zmierzy się z 19-letnią Sloane Stephens. W całym spotkaniu tenisistka z Michigan zdobyła bezpośrednio 20 punktów przy tylko 6 niewymuszonych błędach. Pierwszym podaniem trafiała na poziomie 87% a jej najszybszy serwis wyniósł 201km/h.