Sensacyjne zwycięstwo Laury Robson

« powrót | Data publikacji: 17-01-2013 15:41

W ostatnim spotkaniu 4. dnia wielkoszlemowego Australian Open (z pulą nagród 31 milionów dolarów australijskich) Laura Robson sprawiła sporą niespodziankę, w trzech setach eliminując rozstawioną z numerem osiem Petrę Kvitovą w drugiej rundzie zawodów.

Na początku premierowej odsłony obie panie wymieniły się przełamaniami. Od stanu 2-2 Czeszka przy zwycięstwach w swoich gemach zdołała wywalczyć 2 breaki i po 38 minutach wyszła na prowadzenie.

Losy pojedynku odwróciły się w drugiej partii. Po wyrównanym początku z każda minutą zaczęła dominować Brytyjka. Od stanu 2-1 wygrała 3 gemy z rzędu. Serwując na seta, Robson straciła jeszcze podanie, ale przy kolejnej okazji nie dała już sobie wydrzeć zwycięstwa.

Po wygraniu otwierającego gema trzeciego seta, Kvitova wywalczyła potrójnego break pointa. Robson zdołała obronić 2 z nich, ale za trzecim razem reprezentantka naszych południowych sąsiadów była bezwzględna i wyszła na prowadzenie 2-0. Rywalka jednak nie dawała za wygraną i odrobiła stratę przełamania w 5. gemie. Tenisistka z Wysp otworzyła sobie prostą drogę do wygranej, wygrywając gem przeciwniczki przy stanie 5-5, jednak przy serwisie na seta Kvitova zdołała jeszcze odrobić straty. Kilkanaście minut później sytuacja ta powtórzyła się, jednak tym razem młoda Laura Robson zakończyła całe spotkanie niespodziewanym zwycięstwem 2-6, 6-3, 11-9.

O 4. rundę utalentowana Brytyjka powalczy z rozstawioną z numerem dwudziestym dziewiątym Amerykanką Sloane Stephens. Reprezentanka USA wcześniej okazała się lepsza od Kristiny Mladenovic.