Sankt Petersburg: Ważne zwycięstwo Przysiężnego

« powrót | Data publikacji: 18-09-2013 15:21

Krecz w niedzielnym spotkaniu reprezentacji Pucharu Davisa nie przeszkodził Michałowi Przysiężnemu w odnotowaniu korzystnego rezultatu w I rundzie turnieju St. Petersburg Open. Mimo porażki w otwierającym secie, Polak odprawił z kwitkiem faworyzowanego Alberta Ramosa. Mecz zakończył się rezultatem 3-6, 6-4, 6-4

Niestety, popularny Ołówek fatalnie wszedł w meczu, pozwalając rywalowi na przełamanie w gemie otwarcia. Hiszpan pewnie utrzymywał własny serwis w kolejnych gemach, a drugim breakiem w dziewiątym gemie zakończył zwycięsko całego seta.

Druga partia rozpoczęła się już jednak po myśli naszego zawodnika. Przysiężny szybko utracił przewagę przełamania, jednak ponownie wyszedł na prowadzenie i dwoma wygranymi na sucho gemami wyrównał stan spotkania.

Jeszcze lepiej ułożył się dla naszego reprezentanta trzeci, decydujący set, w którym Przysiężny przełamał rywala już w trzecim gemie. Później nasz tenisista nie zdołał sfinalizować kilku szans na przełamanie, zaś przy stanie 4-3 sam bronił się przed rebreakiem. Na szczęście udało mu się wyjść z opresji i zakończyć spotkanie skutecznym gemem serwisowym.

Przysiężny stanie w kolejnej fazie turnieju przed dużym wyzwaniem. Nasz tenisista zmierzy się z faworytem całej imprezy, notującym świetny sezon Fabio Fogninim. Rozstawiony z numerem jeden Włoch nie jest jednak tak groźny na nawierzchni twardej, o czym przekonał w wygranym 6-4, 6-4 starciu z Dominiciem Inglotem, brytyjskim deblista, który z rzadka występuje w rozgrywkach singlowych.