Rzym: Radwańska nie sprostała Jankovic

« powrót | Data publikacji: 16-05-2014 19:53

Agnieszka Radwańska na ćwierćfinale zakończyła swoją przygodę z turniejem organizowanym w Rzymie. Polka na tym etapie imprezy przegrała z Serbką Jeleną Jankovic 4-6 4-6.

Agnieszka w tym sezonie udanie prezentuje się na nawierzchni ceglanej, która zawsze sprawiała jej sporo kłopotów. W ubiegłym roku Polka już w początkowych fazach żegnała się z imprezami w Madrycie i Rzymie, przegrywając najpierw z Brytyjką Laurą Robson, a nieco później z Rumunką Simoną Halep. W tym sezonie krakowianka osiągnęła półfinał w stolicy Hiszpanii, oraz dwa ćwierćfinały - w Stuttgarcie i na Foro Italico.

Na kortach w Rzymie Polka została rozstawiona z nr 3., dzięki czemu roczpoczęła zmagania dopiero od drugiej rundy. Na tym etapie imprezy nasza reprezentantka pewnie pokonała Argentynkę Paulę Ormaecheę 6-3 6-2, a nieco później okazała się lepsza od faworytki gospodarzy - Francescy Schiavone 6-4 6-1. W ćwierćfinale Agnieszka spotkała się z 6. rozstawioną - Serbką Jeleną Jankovic. W ich ostatnich starciach górą była Radwańska.

W premierowej odsłonie doszło tylko do jednego przełamania, choć obie seriami musiały bronić break-pointów. Serbka w pierwszym gemie wywalczyła cenną przewagę i nie oddała jej już do końca seta. Najbliżej sukcesu Polka była w ósmym gemie, bowiem doprowadziła do rezultatu 40:15 przy podaniu serbskiej tenisistki. Po 55 minutach Jelena wygrała 6-4.

Drugą część meczu znacznie lepiej rozpoczęła krakowianka, która w szóstym gemie przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 4-2. Polka nie zdołała jednak utrzymać tej przewagi i w mgnieniu oka pozwoliła rywalce na odrobienie strat (4-3). Agnieszka nie tylko nie wykorzystała szansy na kolejnej przełamanie, ale w dziewiątym gemie pomimo okazji na skończenie, została przełamana (4-5). Jankovic wygrała czwartego gema z rzędu i awansowała do półfinału, w którym zagra z Włoszką Sarą Errani.