Rzym: Młokosi w pierwszym półfinale

« powrót | Data publikacji: 16-05-2014 18:23

Milos Raonic i Grigor Dimitrov zagrają w pierwszym sobotnim półfinale Internazionali BNL d'Italia. Obaj zawodnicy należą do grona młodych i niezwykle utalentowanych graczy, którzy już w niedalekiej przyszłości mogą zastąpić starzejących się liderów.

23-letni Raonic dzięki wygranej 6-3, 5-7, 6-2 z Jeremy Chardym po raz drugi w karierze wystąpi w 1/2 finału imprezy rangi Masters. Wcześniej Kanadyjczyk zdobył wicemistrzowski tytuł w swoim ojczystym Toronto, gdzie musiał uznać wyższość Rafy Nadal w drugiej połowie ubiegłego roku.

Co ciekawe, Milos w starciu z francuskim tenisistą roztrwonił przewagę przełamania w drugim secie i po raz pierwszy w turnieju pozwolił rywalom na wygranie swojego podania.

- Jestem zadowolony z tego czego dokonałem. Szczególnie cieszy mnie fakt, że podniosłem się po słabszym drugim secie i w trzeciej odsłonie znów grałem na najwyższym poziomie. To dla mnie bardzo ważne. Wiem, że mogę walczyć o najwyższe cele - powiedział po meczu Milos Roanic, którego rywalem będzie obchodząc tego dnia 23. urodziny Grigor Dimitrov.

Bułgarowi prezent sprawił 36-letni Tommy Haas, który zszedł z kortu po przegranej 2-6 w pierwszym secie. - To dla mnie pamiętny dzień. Cały czas powtarzałem swojej drużynie, że to moje pierwsze zwycięstwo w dzień urodzin! - Mówił Dimitrov.