Rzym: męczarnie Nadala z kwalifikantem

« powrót | Data publikacji: 17-05-2013 02:19

Rafael Nadal potrzebował aż 2 godzin i 38 minut, aby udowodnić swoją wyższość nad kwalifikantem Ernestsem Gulbisem. Hiszpan zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinale, dzięki wygranej nad Łotyszem w stosunku 1-6  7-5  6-4.

Początek spotkania był bardzo zaskakujący. Gulbis coraz pewniej czuł się na korcie i wygrał pierwsze 5 gemów z rzędu. Rafa tylko raz obronił swoje podanie i set zakończył się już po 35 minutach. Druga partia była już bardziej wyrównana – do stanu 5-5 obaj panowie wymienili się przełamaniami. Kiedy wydawało się, że odsłona zostanie rozstrzygnięta w tie-breaku, Nadal po raz drugi wywalczył breaka i dzięki temu doprowadził do remisu.

W trzeciej odsłonie było podobnie – w  6. i 7. gemie tenisiści nie potrafili obronić swoich serwisów. Pod koniec seta znów zabrakło koncentracji po stronie Łotysza. Rafa postawił kropkę nad „i” czwartym breakiem w meczu i przypieczętował awans do najlepszej ósemki włoskiego czempionatu.

- Ernests dzisiaj świetnie serwował, na początku miałem problem z returnami – powiedział Nadal. Ten mecz kosztował mnie sporo sił, rywal wysoko postawił poprzeczkę. Na szczęście wygrałem i mogę cieszyć się z tego, że zagram w ćwierćfinale.

- Byłem agresywny od pierwszej minuty spotkania. W drugim secie zagraliśmy naprawdę kilka długich wymian. Zabrakło koncentracji w decydujących momentach i trochę szczęścia – powiedział Gulbis.

Tenisista z Majorki zmierzy się teraz z Davidem Ferrerem, który dostał się do ćwierćfinału automatycznie z racji walkowera jego rywala – Philippa Kohlschreibera. Będzie to już 2. pojedynek obu panów w ciągu ostatniego tygodnia. Kilka dni temu w ćwierćfinale zawodów w Madrycie lepszy okazał się Nadal.