Rzym: Błogosławieństwo nie pomogło. Porażka Rogera!

« powrót | Data publikacji: 14-05-2014 17:15

Światowy numer 47. sprawił nie lada sensację, eliminując z turnieju ATP Masters samego Rogera Federera, który do rywalizacji w Rzymie miał przystąpić opromieniony narodzinami dwójki dzieci. Ostatecznie Szwajcar po świetnym początku i wygranej w pierwszym secie, musiał uznać wyższość rywala.

Rozstawiony z numerem cztery reprezentant Helwetów przegrywał w decydującym secie 2-4. Federer odrobił stratę i miał nawet piłkę meczową, której nie zdołał wykorzystać przy własnym serwisie w tie-breaku. Co więcej dwie kolejne piłki padły łupem doświadczonego Francuza i sensacja stała się faktem. Mecz zakończył się rezultatem 1-6, 6-3, 7-6 (6).

Dla Rogera byla to najszybsza porażka w tym sezonie. Do tej pory Szwajcar wygrał 28 spotkań, przegrywając 6. 32-latek walczył o swoje pierwsze zwycięstwo w Rzymie. Do tej pory Federer grał w finale w stolicy Włoch trzykrotnie i za każdym razem musiał uznać wyższość rywali.

Były lider rankingu ATP wrócił na kort po tym jak jego żona, Mirka niedawno urodziła dla niego drugą parę bliźniaków. Z powodu narodzin Lennyego i Leo Roger zrezygnował z występów w Madrycie.

A tu na deser piłka meczowa dla Federera, który był o krok od wygranej (od 3:10):