Rowerek Williams w czwartej rundzie

« powrót | Data publikacji: 03-09-2012 20:42

Amerykanka Serena Williams potrzebowała zaledwie 57 minut aby dołączyć do grona ćwierćfinalistek tegorocznej edycji wielkoszlemowego US Open. W czwartej rundzie turnieju pokonała Czeszkę Andreę Hlavackovą, która uległa jej przy wyniku 0-6 0-6.

W drodze do bitwy o ćwierćfinał, była liderka światowego rankingu poradziła sobie ze swoją rodaczką Coco Vandeweghe (6-1 6-1), Hiszpanką Marią Jose Martinez Sanchez (6-2 6-4) i Rosjanką Jekateriną Makarową (6-4 6-0).

Premierową odsłonę dzisiejszej bitwy Amerykanka rozpoczęła od przełamania rywalki (1-0). Bardzo szybko powiększyła tę przewagę na 2-0. Mimo kilku piłek na zdobycie pierwszego gema, Hlavackova ponownie nie utrzymała serwisu i pozwoliła Serenie na zdobycie kolejnego breaka (3-0). Chwilę później Williams do zera wygrała własne podanie (4-0). Wyraźnie dominująca na korcie czternastokrotna mistrzyni wielkoszlemowa bezlitośnie wykorzystywała każdy błąd oponentki i niemal perfekcyjnie radziła sobie z jej drugim serwisem. Potrzebowała tylko jednego break pointa, aby w piątym gemie uzyskać prowadzenie 5-0. Ekspresowo zakończyło seta, po zaledwie 22 minutach walki, wynikiem 6-0.

Doskonała passa towarzyszyła reprezentantce Stanów Zjednoczonych również w drugiej części spotkania. Na starcie odebrała podanie Czeszce, a następnie odskoczyła na 2-0. Drugi break point i długa bitwa na przewagi przyniosły młodszej z sióstr William piąte przełamanie (3-0). Serena nie miała najmniejszych problemów z wygraniem kolejnego serwisu (4-0). W najlepsze kontynuowała demolowanie rywalki na korcie i w piątym gemie zapisała na swoim koncie szóstego breaka (5-0). Chociaż Hlavackova na sam koniec wypracowała jeszcze break pointa, którego ostatecznie zmarnowała, a złota medalistka z Londynu popełniła podwójny błąd, wygranie przez nią całego pojedynku było już jedynie formalnością (6-0).

W dzisiejszym starciu Serena popisała się ośmioma asami i popełniła dwa podwójne błędy. Słabiej niż oponentka radziła sobie z trafieniem pierwszego serwisu (49%-67%), ale wygrała po nim zdecydowanie więcej punktów (76%-42%). Jeszcze lepiej wypadła przy drugim podaniu (72%-28%). Williams wykorzystała 6 z 9 break pointów, podczas gdy Czeszka zmarnowała jedyną okazję na przełamanie Amerykanki. Trzykrotna zwyciężczyni US Open posłała na drugą stronę kortu 31 piłek kończących i popełniła tylko 8 niewymuszonych błędów. W sumie zdobyła ponad dwa razy więcej punktów niż jej młodsza przeciwniczka (60-29).

Następną rywalką czternastokrotnej mistrzyni wielkoszlemowej będzie inna była liderka światowego rankingu – Serbka Ana Ivanovic – która w czwartej rundzie poradziła sobie z Bułgarką Cwetaną Pironkową (6-0 6-4).