Rotterdam: Udany początek Janowicza

« powrót | Data publikacji: 12-02-2014 09:43

Jerzy Janowicz pokonał Juliena Benneteau w pierwszej rundzie turnieju rangi ATP World Tour 500 w Rotterdamie i o awans do ćwierćfinału zagra ze zwycięzcą meczu Tommy Haas/Fernando Verdasco.

Jerzy Janowicz po zeszłorocznym niepowodzeniu, kiedy przegrał już w 1. rundzie holenderskiego turnieju z Victorem Hanescu, zdecydował się na ponowny start w imprezie ABN Amro World Tennis Tournament. Tym razem polski singlista lepiej rozpoczął zmagania i w premierowym spotkaniu ograł ubiegłorocznego finalistę Juliena Benneteau. Była to trzecia konfrontacja obu tenisistów na zawodowych kortach. Wszystkie te pojedynki padły jak na razie łupem półfinalisty Wimbledonu.

Mecz rozpoczął się od wygranego gema na sucho przez naszego reprezentanta. Do stanu 2-2 obaj tenisiści nie mieli większych problemów z utrzymaniem własnego podania. W piątej odsłonie seta pierwszego breaka wywalczył Francuz, wychodząc tym samym na prowadzenie. W decydującej akcji łodzianin wpakował piłkę w siatkę po nieudanym zagraniu forhendowym. Kolejny słabszy moment w grze najlepszego polskiego singlisty nastąpił w dziewiątym gemie. Reprezentant Trójkolorowych wypracował sobie wówczas setbola i po chwili mógł się cieszyć z wygranej w premierowej części spotkania.

Po krótkiej przerwie między setami Jerzyk powrócił na kort bardziej zmotywowany. Polak już w pierwszym gemie zaatakował Benneteau i wywalczył pierwszego breaka we wtorkowym starciu. Tenisista francuski miał szansę na szybkie zniwelowanie strat, lecz Jurek wyszedł z opresji i podwyższył wynik na 2-0. Do końca tej odsłony meczu zarówno Janowicz, jak i Benneteau nie oddali inicjatywy przy własnym podaniu i o losach polsko-francuskiego pojedynku musiał rozstrzygnąć trzeci set.

W kolejnym secie Jerzy Janowicz kontynuował swoją niezłą grę, starając się przy okazji wywierać presję na niżej notowanym reprezentancie Francji. W trzecim gemie 20. zawodnik rankingu ATP wykorzystał słabszą dyspozycję Benneteau i po zagraniu  dropszota przełamał podanie tenisisty Trójkolorowych. Wygrany gem okazał się kluczowy dla losów całego spotkania. W dalszej części seta nie było już przełamań i ostatecznie łodzianin pokonał Benneteau 3-6 6-4 6-4.

Kolejnym rywalem Janowicza będzie zwycięzca jutrzejszego spotkania pomiędzy Niemcem Tommym Haasem a Hiszpanem Fernando Verdasco.