Rotterdam: Janowicz eliminuje Haasa i zagra w ćwierćfinale!

« powrót | Data publikacji: 13-02-2014 14:09

Jerze Janowicz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 500 w Rotterdamie. Polski tenisista pokonał, notowanego obecnie na 12. miejscu, Niemca Tommy'ego Haasa 6-4 6-4. Kolejnym rywalem łodzianina będzie albo Czech Tomas Berdych albo Francuz Nicolas Mahut.

Janowicz rozpoczął zmagania w holenderskiej imprezie od spotkania z Julienem Benneteau. Polak pomimo porażki w pierwszym secie zdołała odwrócić losy meczu i po dwóch godzinach spędzonych na korcie pokonał, notowanego obecnie na 39. pozycji, Francuza 3-6 6-4 6-4. Ze swoim dzisiejszym rywalem, Tommym Haasem, nasz reprezentant nie miał wcześniej okazji rywalizować na światowych kortach. Niemiec zajmuje obecnie 12. miejsce, a w Rotterdamie został rozstawiony z nr 6.

Początek premierowej odsłony był bardzo wyrównany i aż do stanu 3-3 nie pojawił się ani jeden break-point dla żadnej ze stron. Jako pierwszy szansę na przełamanie miał Janowicz, jednak w siódmym gemie nie wykorzystał dogodnej sytuacji (3-4). Popularny "Jerzyk" nie zamierzał odpuszczać i już przy kolejnej zagrywce Niemca doprowadził do stanu 40:15. Polskiemu tenisiście udało się wykorzystać pierwszą ważną piłkę i kilka minut później zakończył premierową odsłonę własnym serwisem (6-4).

Janowicz już przy pierwszym podaniu Haasa wypracował sobie break-pointa, jednak Niemcowi udało się wyjść z opresji i zapisać na swoim koncie premierowy punkt. W piątym gemie, w którym obaj rozegrali w sumie czternaście piłek, naszemu reprezentantowi udało się wykorzystać trzeciego break-pointa i uzyskać przewagę przełamania (3-2). Polski tenisista do końca spotkania nie podarował swojemu rywalowi ani jednej szansy na odrobienie strat i po 80 minutach awansował do ćwierćfinału (6-4 6-4).

W dzisiejszym spotkaniu Janowicz bardzo dobrze serwował. Polak trafiał pierwszym podaniem na poziomie 66% i posłał na drugą stronę aż 18 asów. W ciągu całego meczu nie podarował swojemu rywalowi ani jednego break-pointa, a w ostatecznym rozrachunku wygrał 73 ze 132 rozegranych punktów.