Roland Garros: Spacerek Halep, zwycięstwo Stephens

« powrót | Data publikacji: 27-05-2014 16:26

Simona Halep straciła zaledwie dwa gemy w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Rumunka wygrała z Rosjanką Alisą Kleybanovą 6-0 6-2. Do kolejnej fazy imprezy awansowała również Amerykanka Sloane Stephens, która okazała się lepsza od Chinki Shuai Peng.

4. rozstawiona nie musiała się wiele napracować w spotkaniu pierwszej rundy, bowiem jej rywalka, Alisa Kleybanova, podarowała jej mnóstwo prezentów w postaci niewymuszonych błędów. W premierowej odsłonie, którą Halep wygrała aż 6-0, Rosjanka zanotowała aż 17 pomyłek na 44 rozegrane punkty. W drugiej odsłonie Simona prowadziła już nawet 5-0 i 30:30, jednak straciła na chwilę koncentrację i pozwoliła rywalce na ugranie dwóch gemów. W tej części meczu u Kleybanovej również raziły niewymuszone błędy, bowiem na 42 punkty aż 15 oddała za darmo.

- Granie na korcie Philippe'a Chartiera było niesamowite - powiedziała zwyciężczyni. Pierwszy raz miałam okazję, aby rywalizować na tym obiekcie - jest taki duży. Cieszę się, że tak dobrze rozpoczęłam spotkanie. Po raz pierwszy w karierze byłam zrelaksowana w meczu otwarcia najważniejszej imprezy. Jestem zadowolona, że rozstrzygnęłam mecz w dwóch setach.

W drugiej rundzie paryskiego turnieju Simona zagra z Brytyjką Heather Watson, która w meczu otwarcia nie straciła seta.

Do dalszej fazy imprezy awansowała również Sloane Stephens. Amerykanka, która została rozstawiona z nr 15., w dwóch setach pokonała Chinkę Shuai Peng 6-4 7-6(8). W niezwykle długim tie-breaku drugiego seta Azjatka miała piłkę setową, jednak faworytka spotkania zachowała zimną krew i nie pozwoliła rywalce na przedłużenie spotkania.

W drugiej rundzie na Amerykankę czeka Słowenka Polona Hercog, która pokonała Janę Cepelovą.