Roland Garros: Serena w ćwierćfinale

« powrót | Data publikacji: 02-06-2013 20:09

Turniejowa „jedynka” Serena Williams bez najmniejszych problemów awansowała do ćwierćfinału French Open, triumfując nad Włoszką Robertą Vinci 6-1  6-3 i zanotowała 28 zwycięstwo z rzędu. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Rosjanka Swietłana Kuzniecowa.

Serena Williams w drodze do czwartej rundy straciła tylko sześć gemów, wygrywając po kolei z Anną Tatishvili (6-0  6-1) , Caroline Garcią (6-1  6-2) oraz Soraną Cirsteą (6-0  6-2), natomiast Roberta Vinci nieco więcej czasu spędziła na korcie. Włoszka poradziła sobie ze Stephanie Forez Gacon (6-3  6-0), Galiną Voskoboevą (6-4  4-6  6-2) oraz Petrą Cetkovską (6-1  2-6  6-2). Warto podkreślić, że Amerykanka kontynuuję serię 27 zwycięstw bez porażki.

Serena wykorzystała pierwszą szansę przy podaniu Włoszki i objęła prowadzenie w tym spotkaniu 1-0. Chwilę później przy swoim serwisie miała pewne kłopoty, ale udało jej się obronić break pointa, zagrywając rywalce przeciw nogom i powiększyć przewagę na 2-0. Mogło się wydawać, że Włoszka nie pozwała się spychać do głębokiej defensywy i rozgrywa dość długie piłki z Amerykanką, jednak liderka kobiecych zmagań za każdym razem kończyła akcje siłowym rozwiązaniem, co dało jej drugie przełamanie w tym spotkaniu (3-0). 15-krotna triumfatorka wielkoszlemowa wykorzystywała każde krótsze zagranie Roberty i odjechała już na 4-0. Liderce rankingu deblistek udało się zapisać pierwszego gema przy swoim nazwisku chwilę później i zmniejszyć nieco stratę do swojej utytułowanej rywalki (1-4). Rozpędzona Williams jednak po raz trzeci odebrała serwis Włoszce, zmuszając ją do błędu przy siatce i triumfowała w pierwszej odsłonie 6-1 po niespełna 30 minutach gry.

Bardzo nisko lecące nad siatką slajsy Vinci nie robiły najmniejszego wrażenia na Serenie, która po bardzo precyzyjnym skrócie objęła prowadzenie w tej partii 1-0. Po dość długim gemie z szansami dla jednej i drugiej, Włoszce udało się utrzymać swój serwis i wyrównać stan w tym secie na 1-1. Triumfatorka zeszłorocznych Igrzysk Olimpijskich popisała się znakomitym minięciem i ponownie wyszła na prowadzeni,e tracąc tylko jeden punkt (2-1). Turniejowa „piętnastka” za trzecią szansą jeszcze raz doprowadza do remisu, broniąc po drodze break pointa (2-2). Roberta jak na razie stawiała bardzo solidny opór w drugim secie i ponownie skończyła pomyślnie swój serwis (3-3). Do pierwszego przełamania na korzyść liderki rankingu singlistek doszło w ósmym gemie, który wygrała bez utraty punktu i była o krok od triumfu w tym spotkaniu (5-3). Serena już przy swoim podaniu w czterech piłkach zapewnia sobie awans do ćwierćfinału (6-3).

W całym, trwającym 70 minut, meczu Amerykanka wygrała bezpośrednio 32 piłki przy 21 niewymuszonych błędach. Pierwszym podaniem trafiała na poziomie 62% i posłała na drugą stronę 5 asów. Włoszka natomiast zanotowała 13 winnerow przy 12 pomyłkach.